Nevienādas pozīcijas, nedēļas pauze un pretinieku pieredze – Ankipāns un Ābols runā pirms OHL fināla

26/03/2023 13:28
Nokopēts
Ģirts Ankipāns un Artis Ābols

Jau otrdien, 28. martā “Optibet” hokeja līgā (OHL) sāksies finālsērija starp pamatturnīra divām labākajām komandām – “Mogo/LSPA” un “Zemgale/LLU”. Pirms šīm cīņām abu vienību galvenie treneri sarunā ar “sportazinas.com” atklājuši, kā notiek gatavošanās zelta sērijai.

Ģirts Ankipāns, “Mogo/LSPA” galvenais treneris

“Viss ir OK. Varējām nedaudz atpūsties, tagad gatavojāmies. Mums ir normāls ritms pēc “Prizmas” sērijas, un tagad varam savākties pirms mačiem pret Jelgavu. Ceļā līdz finālam bija sīvākas cīņas, bija vieglākas. Skaidrs, ka mēs apzinājāmies un gatavojāmies tieši spēlēšanai finālā. Visu cieņu “Prizmai” par sīvu pretestību. Bet mūsu mērķis bija fināls un mēs jau mēģinājām tam gatavoties. Pārliecība par uzvarēto sēriju mums bija, tas varbūt arī ir galvenais iemesls, kāpēc mēs uzvarējām sēriju ar 4-0,” uzskata Ankipāns.

“Protams, tas iedod odziņu visam “play-off” turnīram, tā ir arī tāda liela uzdrīkstēšanās. Cik saprotu, tas nebija vērsts pret konkrētiem tiesnešiem, bet gan pret tiesāšanu kopumā. Tas pieder hokejam, tas tomēr ir ekšns. Kā kurš to vērtē, man kā pretinieku komandas trenerim patika, tas nedaudz nomainīja atmosfēru arēnā,” “Prizmas” trenera Ērika Miļuna uzvilkto tiesneša kreklu komentē “Mogo/LSPA” stūrmanis.

“100% varēšu atbildēt pēc fināla. Protams, ka spēles “Mestis” līgā deva viņiem kaut vai to, ka komanda atradās profesionālajā režīmā – gan treniņi, gan izbraukumi. Viņi laukumos izspēlējuši daudz vairāk epizožu nekā mēs. Tātad “Zemgale/LLU” ir vairāk trenēta, vairāk saspēlēta komanda. Sastāva dziļums ir noteicošais, kaut kādā ziņā tā ir viņu priekšrocība. Ja ņemam Ziemeļamerikas pieredzi, tad tur tomēr ir noteikts cilvēku skaits, kas var būt pieteikumā, ne jau tik plašs. Ja skatāmies no intrigas viedokļa, tad pozīcijām vajadzētu būt nedaudz vienādākām. Tas ir viņu trumpis,” par pretinieka spēcīgākajām pusēm saka Ankipāns.

“Tas būtu muļķīgi atklāt kārtis. Mēs esam gatavojušies un savākuši diezgan daudz informācijas, pētot viņu stilu. Spēles ir redzētas, ir arī informācija par atsevišķiem spēlētājiem. Mums ir arī savi trumpi un varu pateikt, ka sērija nebūs viegla. Jau uz pusfināla sērijām cilvēki bija sanākuši, domāju, finālā halles būs pilnas gan Jelgavā, gan Rīgā. Fināls noteikti būs spraigs. Mums pavasarī līdz PČ Latvijā laikam nebūs tik spraigo spēļu. Un, lai kā būtu, tas ir fināls un intriga tur būs,” pārliecināts treneris.

Ģirts Ankipāns ar palīgiem

Ģirts Ankipāns ar palīgiem | Foto: LHF

Artis Ābols, “Zemgale/LLU” galvenais treneris

“Tikpat liela pauze ir arī “Mogo/LSPA”. Protams, viena lieta ir, kad esi spēļu ritmā, bet mēs iepriekšējo trīs nedēļu laikā esam spēlējuši pa piecām spēlēm nedēļā, praktiski netrenējāmies. Dažiem hokejistiem tā bija pirmā sezona karjerā ar tik lielu spēļu skaitu. Un varu pateikt, ka mums šī nedēļa bija tieši laikā un puišiem ir vairākas dienas, lai atpūstos,” skaidro Ābols.

“Nebiju domājis, ka viņi [Rīgas “Dinamo”] tik ļoti taisīs tos kautiņus. Nevar teikt, ka biju kaut kam tādam gatavojies, gaidījis. Bet, kad tas notiek spēles laikā, īsti nav veida, kā to novērst,” pusfināla notikumus atceras Jelgavas komandas treneris.

“Tas ir labs jautājums, jo visu sezonu esam spēlējuši Somijā, kur tas līmenis tomēr ir krietni augstāks. Nelielas bažas par emociju trūkumu komandai man ir, bet, galu galā, tas ir fināls. Gribētos cerēt, ka tas ir pietiekami liels kairinātājs spēlētājiem. Komandas ir visnotaļ līdzīgas, un arī spēlē līdzīgi,” par iespējamo emociju trūkumu saka Ābols. “Ja runājam par atšķirībām – viņi ir pieredzējušāki, mēs – jaunāki.”

“Arī es esmu tikai cilvēks. Spēļu bijis daudz, emociju arī patērēts daudz. Ir nedēļa laika, lai atpūstos, un tad atkal strādāt,” pozitīvi noskaņots “Zemgale/LLU” treneris.

Artis Ābols

Artis Ābols | Foto: “Zemgale/LLU”

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.5
9.75
4.57
3.84
1.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām