„Piejūras nūjotāju klubs” jubilejas raksts

21/08/2019 01:57
Nokopēts

Lai attīstītu un popularizētu nūjošanu ne tikai, kā veselīgu brīvā laika pavadīšanu, bet gan kā sporta veidu Latvijā un pievērstu šai nodarbei arvien jaunus dalībniekus, pirms diviem gadiem vairākas aktīvas dāmas no Carnikavas, dibināja biedrību „Piejūras nūjotāju klubs”. Par to, kas šajos divos gados paveikts un kādas ir ieceres, saruna ar biedrības „Piejūras nūjotāju klubs” vadītāju Ievu Kozlovsku.

 

Ieva, kāpēc tieši nūjošana?

Pirms biedrības „Piejūras nūjotāju klubs” dibināšanas, četrus gadus nostrādāju Carnikavas pašvaldības iestādē „Carnikavas sporta centrs”, kurā organizēju pasākumus. Šo gadu laikā, kopā ar iestādes vadītāju Robertu Raimo, pacēlām sporta dzīvi novadā tādā līmenī, kādā pirms tam tas nekad Carnikavā nav bijis. Toreiz daudz iemācījos par sporta organizēšanu, guvu pieredzi un sapratu, kas ir jādara, lai mudinātu cilvēkus vairāk kustēties un pievērsties aktīvam dzīvesveidam. Kad esi starp tādiem aktīviem cilvēkiem, arī pašam gribās vairāk kustēties. Tā arī es, cilvēks, kurš pirms tam ar sportu bijis uz JŪS, pa ziemu sāku slēpot, vasaras sezonā – nūjot. Pievienojos vietējai nūjotāju grupai, kurā treniņi notika divas reizes nedēļā. Bet ļoti ātri sapratu, ka vēlos trenēties biežām, tālāk un ātrāk. Izrādījās, ka neesmu tāda vienīgā. Tā arī apvienojāmies un izveidojām savu nūjošanas klubu.

Pateicoties Eiropas finansējumam, gandrīz katra Latvijas pašvaldība organizē nūjošanas nodarbības saviem iedzīvotājiem. Kādi bija jūsu mērķi dibinot biedrību?

Jā, tā ir – gandrīz visas pašvaldības Latvijā ir piedalījušās projektā un saņēmušas Eiropas finansējumu, kura mērķis ir pievērst iedzīvotājus aktīvākam un veselīgākam dzīvesveidam. Un tiešām, nūjošana ir šo aktivitāšu TOP 3 visā Latvijā. Vai piešķirtais finansējums ir sevi attaisnojis un mērķi ir sasniegti, neņemos spriest. Mēs, dibinot biedrību, vēlējāmies pacelt nūjošanu Latvijā pavisam citā līmenī, kad nūjošanu vairs neuzskata par „omīšu izklaidi”, bet gan kā nopietnu sporta veidu. Un, par laimi, neesam tādi vienīgie, ļoti aktīvs un foršs nūjošanas klubs ir Liepājā – „Nūjo ar vēju”. Tāpat, ar apbrīnu, sekoju līdzi aktīvajam Rīgas klubam „Nordic Fitness Walking”. Mēs organizējam koptreniņus, dažādus pārgājienus, aktīvi piedalāmies sacensībās un maijā, otro gadu, kā komanda, piedalījāmies arī tādā nopietnā izaicinājumā Latvijā, kā „Kolka-Dubulti 136 km 55h”. Liels mans gandarījums, ka šogad visa komanda, pilnā sastāvā un cienīgā izskatā, sasniedza finiša līniju Dubultos. Lai sekmīgi startētu tik nopietnā pārgājienā, pirms tam, protams, daudz trenējāmies. Bijām pat saorganizējušas speciālu treniņnometni Maljorkā, Spānijā.

Lūdzu pastāsti vairāk par jūsu Maljorkas nūjošanas nometnēm.

Nūjot uz Maljorku braucam divas reizes gadā, aprīlī un oktobrī. Šis ir arī viens no veidiem, kā iepazīt jaunus cilvēkus un iesaistīt viņus nūjošanā. Atbraucot no Spānijas, viena liela daļa paliek kopā ar mums un turpina piedalīties pasākumos un sacensībās. Tiešām liels prieks par dāmām, kuras, atgriežoties no Maljorkas, turpina aktīvi sportot un iesaistās kluba aktivitātēs. Šajā pavasarī eksperimentējām – braukt gribētājus sadalījām divās atsevišķās grupās – iesācējos un jau pieredzējušos nūjotājos. Ar „iesācēju grupiņu” bija mazāk treniņu, vairāk ekskursijas, kamēr sporta grupai treniņi bija pat pa 40 km dienā. Taču Maljorkas skaistākās vietas nedēļas laikā redzēja, sajuta un baudīja abas grupas.

Vai tas nozīmē, ka pieteikties jūsu organizētajām nometnēm uz Maljorku var jebkurš?

Mūsu nometnes paredzētas dāmām, kuras vēlas izrauties no ikdienas rutīnas – darba pienākumiem, rūpēm par ģimeni, bērniem un veselu nedēļu baudīt tikai un vienīgi pašas sev. Papildus nūjošanas treniņiem un pārgājieniem, Maljorkā ir iespēja iepazīt un uzsākt veselīgas ēšanas programmu, kas tandēmā ar fiziskajām aktivitātēm, Latvijā ļauj atgriezties jau par pāris kg vieglākām un tvirtāku augumu. Turpinot Maljorkā uzsākto programmu, pozitīvi rezultāti ilgi nav jāgaida. Īpaši vēlos uzslavēt šī pavasara iesācēju grupu, kura ar lielu degsmi un entuziasmu pieņēma Maljorkas „spēles noteikumus”. Protams, dalība šādā ceļojumā, ir sava veida izaicinājums ikvienai nometnes dalībniecei, jo kaut vai tas, ka veselu nedēļu jāsadzīvo ar padsmit citām, svešām sievietēm, jau ir izaicinājums un „iznāciens no savas komforta zonas”… arī man. Bet, ja esi pozitīva, aktīva un elastīga, tad problēmām nevajadzētu būt.

Tu pati, kā grupas vadītāja, brauc līdzi uz katru nometni. Cik reizes Tu jau esi bijusi Maljorkā? Nav jau apnikusi šī Spānijas sala?

Pati uz Maljorku braucu kopš 2013. gada, kad pirmo reizi tur aizbraucu kā vienkāršs tūrists. Varu teikt, ka tā bija „mīlestība no pirmā acu skatiena”. Pāris turpmākos gadus braucu un atklāju šo salu atkal no jauna. Mani nevilina muzeji, vecas pilis, baznīcas, es sajūsminos par dabu, par neskartām pludmalēm ar tirkīzkrāsas ūdeni, par galvu reibinošiem kalnu serpentīniem. Un tas viss Maljorkā netrūkst. Tagad jau gan varu teikt, ka braucu uz šo salu, kā uz mājām, jo pazīstams ir katrs ceļš un zināma katra smukā kalnu taka. Vai man jau tas viss nav apnicis? Nē, es vienīgi vēlos turpināt šo projektu attīstīt un piedāvāt savām Maljorkas braucējām jaunus izaicinājumus un jaunus maršrutus. No nākamā gada tas arī tiks darīts. Bet tas nenozīmē, ka mums nebūs ko piedāvāt jaunpienācējām un iesācējām. Grupas uz Maljorkas nūjošanas braucieniem tiek nokomplektētas jau vismaz sešus mēnešus pirms brauciena, tādēļ, ja vēlies sākt nūjot un baudīt fizisko aktivitāšu darba augļus, tad šobrīd ir vēl iespēja pievienoties uz 2020.gada pavasara nūjošanas braucienu.

Pieteikuma_anketa_nometnei.

Par biedrību „Piejūras nūjotāju klubs”:

Biedrība ir dibināta 2017.gada vasarā un tās mērķis iratbalstīt un veicināt nūjošanu, kā sporta veida, popularizēšanu un attīstību Carnikavas novadā, tā apkārtnē un Latvijā kopumā. Ar biedrības darbību un biedru labu piemēru, veicināt arī plašākas sabiedrības aktīvu, veselīgu un pilnvērtīgu brīvā laika pavadīšanu. Minēto mērķu sasniegšanai biedrība organizē nūjošanas pārgājienus, koptreniņus un nūjošanas nometnes gan Latvijā, gan Maljorkā (Spānijā).

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām