Sējējs par atgriešanos Latvijā: Situācija Uzbekistānā bija dramatiska…

Normunds Sējējs
Normunds Sējējs | Foto: KHL

Pašmāju hokeja speciālists , kurš strādājis gan ģenerālmenedžera, gan galvenā trenera amatos, intervijā ar portālu “Sportazinas.com” dalījās pārdomās par atgriešanos Latvijā un aizvadīto sezonu Uzbekistānā.

Jau ziņots, ka “Optibet” hokeja līgas () klubs “Liepāja” treneru korpusu papildinājis ar 52 gadus veco Sējēju, kurš kļuvis par vienības galveno treneri.

“Sajūtas atgriezties Latvijā ir labas. Nevarētu teikt, ka es pametu Uzbekistānu. Vienkārši sakarā ar Covid-19 šobrīd ir pauze un cik ilgi tā pauze būs, nav zināms. Situācija tur [Uzbekistānā] bija diezgan dramatiska. Līdz ar to klubs nolēma vismaz uz vienu sezonu paņemt pauzi, tāpēc arī šobrīd esmu Latvijā. Liepājas vadība mani uzmeklēja un arī vienojāmies.”

2019. gada maijā bijušais Rīgas “Dinamo” un Prāgas “Lev” ģenerālmenedžeris pārcēlās uz Uzbekistānas galvaspilsētu Taškentu, kur tika izveidota komanda “Humo”. Viņam viss bija jābūvē no nulles, taču sezona bija gana veiksmīga, jo izdevās sasniegt “play-off” turnīru Krievijas augstākajā līgā, kā arī pārvarēt pirmo kārtu.

“Daudz spilgtu atmiņu no aizvadītās sezonas. Man bija izaicinājums būvēt klubu no nulles, jo nekā tur nebija. Iznāca izveidot tīri sakarīgu komandu,” uz aizvadīto sezonu atskatījās speciālists. “Kaut arī spēlējām VHL, vienalga tā nemaz nav slikta līga. Tikām gan “play-off”, gan pārvarējām pirmo kārtu, pēc tam gan Covid-19 visu izjauca. Kopsummā viss bija ļoti labi.”

“Protams, bija arī interesanti iepazīt citu valsti un citu mentalitāti. Nekad nebiju bijis Taškentā, tādēļ padzīvot tur un iepazīt šo kultūru bija ļoti interesanti. Kultūršoks man nebija, bet vienīgi tur viss notiek ļoti nesteidzīgi. Ja plkst. 12:00 aiziet pusdienās, tad tās nereti ilgst līdz plkst. 16:00. Divas stundas pastrādā un atkal plkst. 19:00 iet uz vakariņām…”

“Šobrīd esmu Latvijā un to, kas būs nākotnē – skatīsimies,” uz jautājumu, vai bija sarunas ar “Humo” par atgriešanos tajā, atbildēja Sējējs. “Paši redzam, kāda ir situācija ir pasaulē, tādēļ, ko tur spekulēt. Grūti teikt, kas būs pēc pusgada, ja nezinām, kas būs rīt.”

“Liepāja” šobrīd ir viena no OHL spēcīgākajām komandām un šosezon tā cīnīsies par augstāko mērķi – uzvaru turnīrā.

“Lielākā daļa “Liepājas” komandas sastāva ir vietējie spēlētāji,” kluba priekšrocības vērtē Sējējs. “Es domāju, tas ir pluss, ka vari spēlēt dzimtajā pilsētā un dzimtajā klubā. Gandrīz visi ir vietējie audzēkņi. Domāju, ka tas ir viens no faktoriem, bet pārsvarā visi spēlētāji ir pieredzējuši un iepriekš arī spēlējuši ārzemēs.”

“Protams, mērķis ir jāstāda pats augstākais, citādi kāda jēga vispār kaut ko darīt? Protams, hokejs un sports ir neprognozējams, bet centīsimies darīt, ko varam izdarīt un tālāk skatīties pēc situācijas,” secina Sējējs.

Sējējs profesionālajā karjerā darbojies gan ģenerālmenedžera, gan galvenā trenera amatā. “Katram darbam ir savi plusi un savi mīnusi, bet tas, ko es noteikti nedarītu, es nesavienotu šos abus darbus kopā, jo tas tomēr nav pareizi.”

Bijušais Latvijas izlases aizsargs bija atjaunotā Rīgas “Dinamo” pirmais ģenerālmenedžeris, atbildot par sastāva komplektāciju no 2008. līdz 2012. gadam, kad pārcēlās uz Prāgas “Lev”, kur nostrādāja vienu sezonu.

2013. gadā Sējējs atgriezās “Dinamo”, kur sākotnēji veica tikai ģenerālmenedžera pienākumus, bet 2015./16. gada sezonā viņš bija gan galvenā trenera asistents, gan vēlāk arī galvenais treneris. 2016./17. gada sezonā Sējējs šos amatus apvienoja, bet pēc tās sadarbību ar “Dinamo” pārtrauca.

Sējējs bijis arī Rīgas “Dinamo” padomes priekšēdētāja Jura Savicka padomnieks, kā arī MHL vienības “Rīga” galvenā trenera asistents, kur darbojās pēc aiziešanas no “Dinamo”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par