SOK prezidents: Atlēti nevar tikt sodīti par viņu pārstāvētās valsts rīcību

14/12/2023 11:44
Nokopēts
Tomass Bahs

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs aizstāv Krievijas un Baltkrievijas atlētu iespēju piedalīties 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem atlētiem, sarunā ar raidsabiedrību BBC norādīja Bahs.

Pagājušajā nedēļā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

“Individuāli atlēti nevar tikt sodīti par viņu pārstāvētās valsts rīcību,” ANO pasaules bēgļu forumā sarunā ar BBC teica Bahs. “Tas ir tikai viens no 28 kariem un konfliktiem, kas pašlaik notiek pasaulē, un visi citi sportisti sacenšas mierā,” viņš turpināja.

Tāpat Bahs noraidīja iespējamu Olimpiādes boikotu, norādot, ka valstis var nepiekrist SOK lēmumam un tām var būt atšķirīgs viedoklis. Šobrīd šādā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki. Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.

SOK neieklausās aicinājumos – Krievijas un Baltkrievijas sportisti startēs Parīzes OS kā neitrālie atlēti

Lejnieks par iespējamo OS boikotu: Situācija ir divejāda, uz emocijām balstīties nevajadzētu

Rinkēvičs: Ir vēl laiks piestrādāt un izdarīt visu, lai panāktu SOK lēmuma maiņu

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.8
4
1.66
4.6
3.9
1.7
1.41
4.75
7.5
2.8
3.5
2.4
1.38
5
8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām