UEFA prezidents: Latvijai nacionālais futbola stadions ir nepieciešams

22/09/2022 15:55
Aleksanders Čeferins

Lai arī Latvijas futbola infrastruktūra turpina pilnveidoties un attīstīties, valstij ir nepieciešams nacionālais futbola stadions, pārliecināts ir Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins.

Kā ziņots, Čeferins Latviju divu dienu vizītē apmeklē, lai apspriestu Latvijas Futbola federācijas (LFF) un vietējo varasiestāžu sadarbību futbola stadiona būvniecībā Rīgā, kā arī lai iepazītos ar citiem Latvijas futbola attīstības jautājumiem. Vizītes ietvaros UEFA prezidents trešdien tikās ar Latvijas izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci, kā arī telefoniski sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, bet ceturtdien tikšanās laikā Rīgas domē LFF prezidents Vadims Ļašenko un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis parakstīja nodomu protokolu par nacionāla mēroga futbola stadiona būvniecību galvaspilsētā.

“Viesojoties Latvijā, redzu uzlabojumus futbola infrastruktūrā, tomēr Latvijai ir nepieciešams savs nacionālais futbola stadions. Es tā nedomāju, es to zinu. Jūtu, ka starp lēmumu pieņēmējiem ir sapratne un pozitīva enerģija,” ceturtdien preses konferencē pauda Čeferins. “Es šo neredzu kā politisku jautājumu, jo katram lielam politiskam spēkam būtu jāatbalsta šādas sporta infrastruktūras radīšana. Mēs esam gatavi iesaistīties šī projekta realizēšanā ar 30 līdz 40% finansējuma, tomēr visi izrietošie lēmumi un detaļas ir LFF, pašvaldības un citu potenciālo partneru pusē.”

Vizītes laikā A. Čeferins tāpat viesojās LFF telpās un iepazinās ar “Rimi Olimpiskā centra” infrastruktūru, tikās ar VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” valdes locekli Daniēlu Nātriņu un Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, kā arī apmeklēja Latvijā lielāko privāto sporta kompleksu “LNK Sporta parks” un aplūkoja potenciālās jaunā stadiona būvniecības vietas.

“Liels paldies UEFA par atbalstu šajā procesā un ikdienas sadarbību. Tā ir ne tikai finansiāla, bet arī ar lielu palīdzību citos jautājumos. Šajās dienās mums izdevās satikties ar vairākām augstām amatpersonām un parakstīt, manuprāt, vēsturisku dokumentu, kas mums ļaus turpināt darbu pie Latvijas futbola attīstībai ļoti svarīga jautājuma sakārtošanas,” ceturtdien izteicās Ļašenko. “Pašlaik runājam par trim iespējamajām stadiona atrašanās vietām, tomēr jāsaprot, ka šis ir ilgtermiņa process. Šodien ir sperts liels solis uz priekšu, kas pēc attiecīgā Rīgas domes deputātu lēmuma ļaus mums arvien vairāk tuvoties konkrētām projekta izmaksām un detaļām. Turpināsim arī sarunas ar valsts sektoru par iesaisti stadiona celtniecībā.”

“Mēs konsultējamies ar starptautiskiem kolēģiem un ekspertiem, kuriem ir šādu stadionu būvniecības pieredze. Latvijā nevienam tādas nav, tomēr plānošanas nākamajos posmos iesaistīsim arī vietējos ekspertus. Mums ir šābrīža aprēķini par stadiona izmaksām, tomēr saprotam, ka tas var mainīties. Tiekot skaidrībā ar stadiona atrašanās vietu, varēsim tālāk strādāt pie plāniem un finansējuma nodrošināšanas,” skaidroja  Ļašenko.

LFF prezidents pēcpusdienā notikušajā preses konferencē uzsvēra, ka patlaban grūti prognozēt projekta kopējās izmaksas, jo vispirms jāsagaida domes lēmums par to, kur stadionu varētu būvēt. Kā jau iepriekš ziņots, tiek paredzēta stadiona būvniecība Lucavsalā vai Uzvaras parkā.  “Finansējums būs no mūsu partneriem – Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un UEFA, kā arī runāsim ar valsti. Nesapņojam par stadionu ar 20 000 sēdvietu, pagaidām rēķināmies ar to, ka vajadzētu 13 000 sēdvietu stadionu. Šāda stadiona izmaksas šobrīd tiek lēstas ap 25-26 miljoniem eiro,” stāstīja Ļašenko.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ronens Ginzburgs
28/09/2022 15:58

Ginzburgs par “Prometey” un Čehijas izlasi, trako Putinu un spēlēšanu Rīgā

Jau šo piektdien tiks dots starts apvienotajai Latvijas – Igaunijas basketbola līgai. Šajā sezonā komandu pulku papildinās vienība ar ambicioziem mērķiem – Ukrainas klubs “Prometey”. Martā pārtraucot savu darbību, 2021….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām