VALMIERA GLASS VIA galvenais treneris Virsis: Visi saprot, ko gribam sasniegt

03/10/2023 10:12
Nokopēts
Oskars Virsis

Latvijas basketbola komandas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Oskars Virsis sarunā ar “Sportazinas.com” izteica savu vērtējumu par šīs sezonas vienību, ieskicēja sezonas mērķus, kā arī novērtēja, ko Latvijas basketbolam dod izlases panākumi.

“Protams, ka fiziski grūtākā ir pirmssezona, bet tagad priekšā spēles un mums kā treneriem tas ir grūtākais, jo nezinām, kā būs. Kopumā padarījām labu darbu, dažas traumas izsita no līdzsvara, bet ne tik ļoti, lai neizdarīto to, ko bijām plānojuši,” izteicās Virsis. “Spēlētāji pirmssezonā darbojās ar lielu atdevi un visi saprot, ko gribam sasniegt, tāpēc bija viegli strādāt.”

“Salīdzinot ar pagājušo gadu, mums vajadzēja pastiprināt garo galu,” šīs sezonas sastāva komplektāciju iezīmē Virsis. “Tāpat arī atrast saspēles vadītāju, jo basketbolā ir teiciens: “Parādi man savu saspēles vadītāju un centru, tad pateikšu kāda ir komanda”. Pēc tam lēnām būvējām visu pārējo. Uzsvari netika likti uz to, vai spēlētājs ir jauns vai pieredzējis, bet nokomplektēt konkurētspējīgu komandu. Domāju, ka šogad esam starpsezonā izdarījuši labu darbu un tā arī būs.”

“Šosezon ir nākusi klāt pieredze. Daudzas lietas tiek uztvertas ātrāk,” aizvadītās un jaunās sezonas komandas modeli salīdzina “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” stūrmanis. “Jānis, Edmunds un Guntis noteikti jau saprot, kam ir jāgatavojas šajā līmenī. Tāpat viņi palīdz arī mūsu jaunajiem spēlētājiem un leģionāriem, kuri ir pirmo gadu Eiropā. Gribam būt nepiekāpīga komanda abos laukuma galos, spēlēt ātru basketbolu ar agresīvu aizsardzību.”

Jāatgādina, ka VALMIERA GLASS VIA šosezon spēlēs ne tikai Latvijas-Igaunijas līgā, bet arī Latvijas “Užavas” kausā, kā arī Eiropas Ziemeļu basketbola līgā (ENBL). “Spēles šogad būs daudz,” uzsver Virsis. “Tāpēc arī gaidām atpakaļ savainotos spēlētājus, lai sastāvs būtu plašāks. Viegli nebūs, bet darīsim visu, kas ir mūsu spēkos.”

Tāpat Virsis vērtēja arī šīs sezonas gaidāmos spēka samērus Latvijas-Igaunijas līgā. “Protams, ka noteikti būs trīs flagmaņi – “Prometey”, Tallinas “Kalev/Cramo” un “VEF Rīga”. Pārējie šosezon ir ļoti līdzīgi un pēc tām trijām komandām būs ļoti interesanta cīņa par atlikušajām vietām izslēgšanas spēlēs.”

Vēl Virsis izteica komentārus par to, ko Latvijas izlases panākumi dod Latvijas un Valmieras basketbolam. “Mēs redzam, ka arvien vairāk bērnu pievienojas “Bertānu Valmieras basketbola skolai”. Visa ažiotāža ap basketbolu arī ir lielāka, tas mums visiem Latvijas klubiem, ne tikai Valmieras, ir jānotur un jārada interesanta vide. Protams, gan ar laukuma, gan ārpus laukuma aktivitātēm, lai līdzjutējus piesaistītu arī vietējā līgā. Šogad arī “Rīgas Zeļļi” dara labu darbu ārpus laukuma, mēs darām, arī pārējie “pavilksies” un interese būs lielāka.”

“Negribētu skaļi teikt nekādus mērķus un konkrētas vietas,” atzina Virsis. “Ja mēs pildīsim spēles plānu un to, ko mēs epizodiski jau rādījām pārbaudes spēlēs, tad viss būs labi un labāk nekā pagājušajā sezonā.”

Kaufmanis: Esmu priecīgs, ka atkal ir iespēja spēlēt Valmieras komandā

Elksnis par atgriešanos VALMIERA GLASS VIA: Pie pirmā piedāvājuma uzreiz piekritu

VALMIERA GLASS VIA aizsargs Karlsons: Žagara spēle mani ļoti iedvesmo

VALMIERA GLASS VIA leģionārs Naits: Treneri patiešām man uzticas

TOP notikumi
1
X
2
2.3
3.5
2.95
2.5
3.25
2.8
4.75
5.25
1.48
2.6
3.2
2.8
2.4
-
1.53
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām