Viņa “poršu” nomētāja ar akmeņiem, bet krekliņu dedzināja. Koutinju pārcēlies uz Barselonu

09/01/2018 08:35
Nokopēts
Filipe Koutinju, FC Barcelona, www.sportazinas.com

Kārtējā drāma Eiropas futbolā ir noslēgusies. Vai vismaz, noticis notikumu pavērsiens, ko drāmas vērotāji gaidīja jau labu laiciņu. No lietainās Liverpūles lidmašīnā uz Kataloniju iesēdās talantīgais Filipe Koutinju, kurš piepildīja savu sapni, pievienojoties Spānijas futbola superklubam FC “Barcelona”.

Šķiet, ka vēl nesenā Neimāra epopeja, kas rezultējās pasaules dārgākajā transfērā, kad Brazīlijas izlases līderis pameta to pašu Barselonas komandu, lai nonāktu Parīzes “Saint-Germain” aplokos, ir jau tālā pagatnē…

Seriālā, ko sauca par Neimāra mukšanu no Mesi ēnas, nebija daudz sēriju. Pāris priekšspēles epizodes, liela nauda, maciņu virināšana, juristu cīniņi un liela neapmierinātība no Spānijas futbola vadības puses, bet kā saka – ko nevar nopirkt par lielu naudu, to var nopirkt par ļoti lielu naudu.

Neimāra laba drauga Koutinju seriāla attīstības dinamika bija krietni atbilstošāka ziepju operām, kas radītas pēc Dienvidamerikas labākajām tradīcijām. Sava loma visā šajā farsā noteikti ir arī Neimāram, kurš , kā runā Francijas mediji, mazliet kožot pirkstos par savu lēmumu pāriet uz Parīzi un jau lūkojoties Madrides virzienā.

Zināms, ka Barselonas galvenais klubs interesējas par teju visiem talantīgākajiem pasaules futbolistiem, tādēļ īpaša uzmanība Spānijas sporta laikrakstu sniegtajām baumām nopietni ļaudis nepievērsa, bet situācija kardināli mainījās, kad Koutinju labi pazīstamais Neimārs no trapa iesoļoja privātajā lidmašīnā, kas bija notēmēta uz Katāru, kur to sagaidīja naftas naudā apmazgātie PSG saimnieki…

Barca komandas maciņa turētājs Joseps Bartomeu bija nonācis neapskaužamā situācijā, jo precedents, kad vienu no pasaules futbola smagsvariem pamet viena no centrālajām figūrām, bija kas sen nepiedzīvots. Papildus tam, Neimārs to izdarīja, izšmaucot pa sētas durvīm, un pieprasot kompensāciju savam tēvam…

Uz to visu noskatījās patiesais “Barcelona” mūsdienu panākumu kaldinātājs – Lionels Mesi, kurš par spurainā Neimāra aiziešanu bija padzirdējis savās kāzās. Mesi, lielā mērā, nosaka kādi laikapstākļi valdīs Barselonā, bet kluba mundieris bija aptraipīts tiktāl, ka argentīnietis pat lūkojās bijušā trenera Pepa Gvardiola virzienā, kurš modificētu „tiki-taku” piedāvā Mančestrā…

Koutinju vārds kalpoja kā balzams uz aizvainotā Mesi brūcēm. Bartomeu apsolīja Liverpūles komandas pussargu iegādāties, lai aizstātu Neimāru. Tomēr Liverpūles vienības saimnieki sāka berzēt plaukstas un gatavoties izrādei. Ģenerālmēģinājumi nebija vajadzīgi, jo pēdējā desmitgadē līdzīgā situācijā atradās Luiss Svaress un Fernando Toress. Mersīsaidas biznesmeņi zināja kā izspēlēt savus dūžus pokera cīņā…

Koutinju neslēpa savu sapni pievienoties Barselonai jau vasaras noslēgumā. Talants bija tik ļoti nolēmis pārcelties uz Spāniju, ka viņa pārstāvji Barselonā sāka piemeklēt atbilstošu māju, bet pats Koutinju neieradās uz Liverpūles komandas treniņiem. Spēlētāja aģenti bija piekrituši Barselonas piedāvātajam līgumam, atlika vienoties tikai uzvalkos tērptajiem kungiem.

Foto: Alexey Filippov/Sputnik

Liverpūles komandas maciņa turētāji nebija gatavi šķirties no brazīlieša, bet Bartomeu tika turēts īsā pavada, te tika ziņots, ka gatavi atdot par 120, te par 160 miljoniem, bet transfēru loga pēdējā diena Jirgena Klopa trenētā vienība, smaidot, esot pieprasījuši – 200 miljonus…

Bartomeu ņirgāšanos nav izturējis un no darījuma atteicies. Tas nav paticis Mesi, kuram vajadzēja jaunus un jaudīgus komandas biedrus. Tas nav paticis arī Koutinju, kurš pēc darījuma izjukšanas, esot ieslīdzis depresijā. Par to ziņoja Brazīlijas mediji, atsaucoties uz valsts izlases ārsta pausto.

Koutinju vēlmi pamest Liverpūles spēcīgāko komandu negatīvi uztvēra arī līdzjutēji, kas atklāti ar akmeņiem nomētājuši Koutinju poršu… Vai draudi, vai iespēja kļūt par visu laiku vislabāk apmaksāto “Liverpool” futbolistu, bet Koutinju parakstīja jaunu piecu gadu līgumu ar komandu, tikai uz neilgu laiku novēršot runas par pāreju uz Barselonu.

Liverpūles komanda izvilka pilno lozi ar Eģiptes uzbrucēju Mohamedu Salāhu, kurš šajā sezonā uzņēmies komandas līdera lomu uzbrukumā. Tādējādi spiediens uz Koutinju pleciem ir mazinājies un arī komandas īpašnieku nevēlēšanas viņu pārdot.

Tiek vēstīts, ka sarunas starp Barsu un Liverpūli pēc Salāha uguņošanas, esot kļuvušas mierīgākas un konstruktīvākas. Tiek baumots, ka vienošanas starp abām pusēm panākta jau novembra beigās vai decembra sākumā. Laiks, kas sakrīt ar oficiālu paziņojumu par Mesi līguma pagarināšanu ar komandu.

Kaut komanda iepriekš bija izziņojusi par kontrakta noslēgšanu, pats Mesi uz komandas ofisiem vairījās ierasties, lai parakstītu pēdējos papīrus un nofotogrāfētos… Iepriekš viņa vietā parakstījies bija viņa tēvs, pilnvarotā persona, kas ļāva vaļu spekulācijām par līguma nestāšanos spēkā.

Nākamie, kas plašākai sabiedrībai nodeva ziņas par vienošanos bija kompānija “Nike”, kas ir arī Barselonas komandas tehniskie partneri. Acīmredzot, Barselona saviem partneriem bija pateikusi, ka lai nevilcinās un sāk ražot krekliņus ar Koutinju vārdu uz muguras. Tiesa, bija piemirsuši pateikt, ka publiski par to runāt nevajadzētu…

“Nike” gan ātri paziņojumu par to, ka ir iespēja pasūtīt krekliņus, ātri izdzēsa, bet skaidrs, ka “Nike” nav spāņu baumu izdevums. “Liverpool”, kas nesadarbojas ar “Nike”, grasījās vērsties tiesā, tomēr, saprotamu iemeslu dēļ, no domas atteicās.

/ AFP PHOTO / Josep LAGO

Koutinju pāreja atkal pievērš uzmanību Barselonas futbola klubam un parāda tā spēku un lomu transfēru tirgū. Līdzjutēji nevar sagaidīt, kad laukumā tiks redzēti kopā Koutinju, Svaress un Mesi. Tomēr, Bartomeu līdz ar maciņa atvēršanu radušās problēmas.

Par Koutinju Barselona samaksāja 120 miljonus eiro. Tāpat Liverpūle varēs pretendēt uz 40 miljonu eiro bonusu paketi, kurā ietilpst: pieci miljoni par 25 aizvadītām spēlēm Barca rindās, pēc 100 aizvadītām spēlēm 20 miljoni, bet 10 miljoni par veiksmīgu komandas spēli UEFA Čempionu līgā nākamo divu sezonu kontekstā, bet vēl pa pieciem miljoniem Liverpūle varēs iegūt, ja katalāņi uzvarēs Čempionu līgā.

Tiek vēstīts, ka Koutinju parakstījis līgumu uz 5,5 gadiem ar vidēju gada atalgojumu 14 miljonu eiro apmērā un ar to sākas Barselonas komandas vadības problēmas, jo tādējādi tiek pārkāpti UEFA Financial Fair-play noteikumi. Klubs jau iepriekš bija paziņojis, ka futbolistu atalgojums sastāda 84% no budžeta, šis skaitlis šobrīd ir audzis, bet UEFA prasība ir, lai algu pozīcija nesastādītu vairāk par 70% no izdevumiem.

Komanda uz letes izlikusi vairākus spēlētājus, lai risinātu šo problēmu – Arda Turans varētu doties uz Turciju, arī traumatiskais aizsargs Tomass Vermālens varētu pamest Barselonu, tāpat komanda neatteiktos atbrīvoties no Pako Alkasera, Aleiša Vidala (tuvojas Seviljai) un Rīgā redzētā  Portugāles pussarga Andre Gomeša. Tomēr šie nav paši kārotākie futbolisti, tādēļ komandas vadība baidās, ka varētu tikt zaudēts Ivans Rakitičs.

25 gadus vecā brazīlieša lomu Barselonas sastāva rotācijā pagaidām ir grūti prognozēt. Visticamāk, viņš būs visai stabils pamatsastāva spēlētājs, tomēr jautājums – kurā pozīcijā? Koutinju ir universāls uzbrūkošais pussargs, kurš var spēlēt kā flangos, tā arī zem smailes uzbrucēja. Pirmajās sezonās Liverpūlē viņš darbojās kā malējais uzbrūkošais pussargs/uzbrucējs, tomēr, kad ”Liverpool” pastiprināja izteiktais flanga uzbrucējs Sadio Manē, Koutinju spēlēja arī centra pussarga ampluā shēmā 4-3-3.

Īsāk sakot – universālais Koutinju var būt gan 10., gan 11., gan arī 8. numurs laukumā. Tas raisa jautājumu – kurā pozīcijā viņš īsti spēlēs Barsā? Barselona šosezon galvenokārt spēlē ar mānīgu 4-4-2 izvietojumu, kas gan mača gaitā transformējas.

Atuveni šādi Barselona varētu izskatīties ”uz papīra”, pamatsastāvā iekļaujot Koutinju. Turklāt arī, šķiet, ka Barsā kreisā mala varētu būt viņa īstā vietā. Ar centra pussargiem šajā komandā problēmu nav, jo aiz četriem pieminētajiem vēl ir arī Deniss Svaress un Andrē Gomešs. Nav gan zināms, ko izdomās Barselonas treneru štābs, tomēr māc šaubas, ka viņš varētu spēlēt centra pussarga pozīcijā.

Savukārt, ja Barselona spēlēs ar taktiku 4-3-3, uzbrucēju trijotni varētu sastādīt Koutinju-Svaress-Mesi, rezervē paliekot Dembelē, bet, spēlē iesaistoties trijiem, nevis diviem centra pussargiem.

Brazīlieša pozīcija un spēles stils mazliet atgādina leģendāro viņa tautieti Ronaldinju. Arī Koutinju, salīdzinot ar kādreizējo ”Ballon d’Or” balvas ieguvēju, nav klasisks flanga pussargs, kas ātri skrien un daudz centrē soda laukumā. Koutinju ir ārkārtīgi tehnisks futbolists, kurš no kreisās malas biežāk laužas iekšā centrā un tālāk jau viss atkarīgs no situācijas.

https://www.youtube.com/watch?v=uofs4YiCpYA

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām