Aizvadītas 10. Rīgas rogaininga sacensības (VIDEO)

Pavasarīgos laika apstākļos marta otrajā pusē Ziemeļblāzmas apkārtnē tika aizvadīts tradicionālais un tautā iecienītais Rīgas pavasara . Jāatzīmē, ka šīs bija 10. Rīgas rogaininga sacensības, kas norisinājušās kopš 2014.gada. Kā allaž uz starta līnijas pulcējās liels interesentu un orientēties gribētāju skaits – ap 1400 dalībnieku no Latvijas un kaimiņvalstīm.

Desmitā Rīgas rogaininga ietvaros, kas norisinājās galvenokārt jūras apkaimē, dažādu vērtību kontrolpunktu (no 2–6) meklētāji izbaudīja no vēl neredzētiem skatu punktiem –  Vecmīlgrāvi, Mangaļsalu, Rīnūžu mežu, Vecāķus, Jaunciemu  un citus blakus rajonus, ieskaitot arī Kalngali un Ķikatpurva apkaimi, kur nokļūstot, bija iespējams iegūt maksimālo punktu skaitu – 6. Kā arī daži labi drosminieki, lai ātrāk nokļūtu finišā, izlēma Vecdaugavas upi škērsot – peldus. Daudzi dalībnieki atzina, ka orientēšanās mežā esot sagadājusi papildus grūtības, jo diezgan sarežģīti ir bijis apjaust kalniņu un pauguru reljefu, kas bieži vien distancē pavadīto laiku  palielināja.

Garākajā un grūtākajā Garmin sešu stundu distancē visās grupās kopā sacentās 178 komandas. Uzvarētāja laurus plūca komanda –  „Laid mums tur laimē diet”, kurā startēja trīs vīri – Zigmunds Bībers, Uldis Klepers un Kristaps Broks, distancē pavadot 05:57:33 un sakrājot 185 punktus, kas nudien ir lielisks rezultāts. Savukārt otrajā vietā ierindojās kaimiņi lietuvieši jeb komanda “Baltu lokys”, kuri kopsummā finišejā ar 164 punktiem.

Trešo vietu godam izcīnīja komanda “Naids” ar Edgaru Jurjānu un Mārtiņu Krūzekas, kuri no otrās vietas atpalika tikai par četriem punktiem. Jaukto grupu konkurencē pirmo vietu ar 158 punktiem ierindojās “Ampēriņš” komanda. Savukārt, sieviešu konkurencē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Madara Šneidere un Baiba Zīberga no apvienības “Lēnās Latvijas Lapsiņas”. Komanda “Čiņčidriļčiks” ar apaļiem 100 punktiem ieņēma pirmo vietu ģimeņu ieskaitē.

Isostar četru stundu distancē virs 130 punktiem savāca tikai viena komanda – uzvarētāji „Neliels treniņš” (133 punkti) ar Zigmāru Gaili un Andris Gaili sastāvā. Ar 101 punktu atzīmējās komanda “D&Z team” uzvarētājas sieviešu ieskaitē. Turpat netālu, ar tikai četriem punktiem atpaliekot vēl vienai sieviešu komandai – “Baidīsimies kopā!”

Īsākajā, divu stundu distancē vīriešiem ar 84 punktiem pārliecinoši uzvarēja duets no komandas “Artūrs Graube the bestest”, otrajā un trešajā vietā aiz sevis atstājot komandas “KM” (67 punkti) un “WildOnes” (61 punkts). Jaukto komandu vērtējumā ar 47 punktiem pirmo vietu ieguva komanda “FATE.LV”, kuras dalībnieku sastāvā piedalījās – Toms Rijnieks, Liena Puise-Puiše, Dāvis Valters Immurs. Turpat uz papēžiem mina otra jauktā komanda “Pe Peeek”, kas atpalika tikai par vienu punktu. Godam startēja arī sieviešu komanda ar jauko nosaukumu “Māsas Peciņas”, kas ar 37 punktiem ieņēma pirmo vietu ieskaites kopsummā.

“O-Run” rogaininga skrējiena pirmo vietu vīriešu konkurencē ieguva – Didzis Šapkus. Savukārt, sieviešu konkurencē izcēlās – Nelda Neilande, kura finišējā arī ar 37 punktiem, gluži tāpat kā Didzis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par