Elitē regulārā turnīra titulu noteiks fotofinišs, 16. kārta būs izšķiroša arī citās divīzijās

Aizvadīta pirmspēdējā kārta Latvijas Fantasy Līgas (LFL) NBA regulārās sezonas grupu turnīrā. Šajā reizē vairāk apskatīsim situācijas divīzijas un grupās pirms noslēdzošās 16. kārtas. Vairākās grupās kaujas par regulārā turnīru tituliem ir aktīvas, savukārt citās grupās pēdējā kārtā izšķirsies TOP8 liktenis.

ELITE

A grupas augšgalā jeb TOP4 šobrīd ļoti aizraujoša un tai pat laikā kutelīga situācija. Par regulārā turnīra titulu cīnās četras komandas – šī brīža līdera “Prokrastinators”, “Chaky”, “76ers” un “Barons”. Priekšrocības šajā kaujā ir “Chaky” komandai, kas tiekas ar pēdējās vietas īpašnieci “Bulls”. Grupas līderei diezgan svarīgs mačs pret piekto vietu “Smukums”, bet “76ers” un “Barons” tiksies ar attiecīgi devītajā vietā esošo “Cēzars” un šī brīža astoto labāko komandu “Shmakovka”. 16. kārta solās būt ļoti spraiga, jo svarīgi būtu arī iegūt maksimāli labu starta pozīciju pirms izslēgšanas turnīra sākuma. Kas notiek ārpus TOP8? Neviena no komandām vairs nepretendē uz play-off un vietu Elitē arī nākamajā sezonā.

Ja čempions šajā grupā bija skaidrs jau labu laiku atpakaļ (Bauskas “Knicks”), tad otrās vietas liktenis izšķirsies vien 16. kārtā. “Lūši” un “Rangers Roo” neklātienes duelī sadalīs šo pozīciju. Vieglāk noteikti būs “Lūšiem”, kuriem pretī “Wild Bulls”, kamēr “Rangers” jātiekas ar šīs grupas dominatoru “Knicks”. Smagas kaujas solās būt uz TOP8 robežas. “Lions”, “Hawks” un “Wild Bulls” cīnās par divām vietām uz izslēgšanas turnīru – komandu starpā ir nieka 0.5 uzvaras. Visām pretī sevi pieradīt gribošas komandas. “Lions” jācīnās ar “Ritulis”, “Hawks” pretī 11. vietā esošā “Orkāni”, kurai vāja sezona, bet “Wild Bulls” pretī jau pieminētie “Lūši”. Skaidrs ir tas, ka “Netīrie Dzīvnieki” un “Orkāni” pametīs Eliti, bet “Ritulis” pie mistiskiem rezultātiem vēl teorētiski var ierauties TOP8. Tas gan būtu kaut kas no zinātniskās fantastikas.

OTRĀ DIVĪZIJA

Otrās divīzijas A grupā čempions jau kronēts priekšlaicīgi. Tērvetes “Alus” šajā grupā saviem oponentiem neatstāja nekādas cerības. Cīņa gan turpinās par 2. – 5. vietu. Šajā rādiusā vēl neviena no komandām nav pārliecināta par savu pozīciju. “Vilki”, Sprīdītis”, “Dadzis” un “Šautras” sadalīs šīs četras pozīcijas. Vissmagāk klāsies “Dadzis”, kam jātiekas ar grupas labāko komandu “Alus”, bet teorētiski pateicīgākais pretinieks ir “Sprīdītis”, kas tiekas ar pirmspēdējās vietas īpašnieci “Minigolferi”. Aizraujoša situācija ir arī pie TOP8 durvīm. Par pēdējām divām vietām play-off turnīrā cīnās divas Ogres komandas (“Nuggets” un “Ezernieki”) un Viesātu “Pātagas”. “Nuggets” visai tiešs duelis tieši pret “Pātagas”, bet ezernieki tiekas ar sestajā pozīcijā esošo “Hedgehogs”.

B grupā čempions var būt viens no četrām komandām. Teorētiski. Par šo vietu cīņu turpina esošā līdere “Hektors”, otrajā vietā esošā “Brieži”, “Jēkabs” un “Lizards”. Tieši pēdējām divām nosauktajām komandām ir savstarpējais mačs noslēdzošajā kārtā. “Brieži” tiekas čomu derbijā pret “Zinātnieki”, bet “Hektors” pretī grupas vājākā komanda “Purvs”. TOP8 šajā grupā ir pilnīgi skaidrs. Tur neviena no komandām, kas ir ārpus astotnieka, nepretendē uz vietu izslēgšanas turnīrā. Nākamsezon uz trešo divīziju nokritīs “Gotiņa”, “Rockets”, “Pizdings” un “Purvs”.

TREŠĀ DIVĪZIJA

Arī šajā grupā čempions ir zināms. Vecrīgas “Sikspārņi” šo pozīcija garantējusi jau priekšlaikus. Arī otrās vietas ieguvēja ir skaidra – par to kļuvusi Čiekurkalnā bāzētā “Jazz”. Interesanti vēl būs noskaidrot, kura komanda noslēgs TOP3 un izvairīsies no potenciāla pusfināla dueļa pret grupas līderi “Sikspārņi”. Par šo svarīgo pozīciju cīnās “Desiņas” un “Rīmas”. Pirmajai pretī grupas pastarīte “Ēveles Dēli”, bet “Rīmām” smags pārbaudījums – jāspēlē pret pārliecinošo grupas līderi un čempioni. Ciema “Zellis Vol.2” teorētiski vēl var iekļūt TOP8. Lai devītajā vietā esošā komanda to paveiktu, nepieciešama liela uzvara pret “Tropics”, kā arī jācer, ka Jaunmārupes “Veidnis” piedzīvos lielu zaudējumu pret sestajā vietā esošo Ogre “City Balls”, kura tāpat kā “Tropics” vēl pretendē uz TOP5.

Baložu “Vardes” un Ikšķiles “Irši” būs tās komandas, kas sadalīs B grupas pirmo un otro vietu. “Vardes” šobrīd priekšā par divām uzvarētajām kategorijām, kā arī 16. kārtā tiekas ar salīdzinoši vājāku pretinieku – “Buzzards”, kas šobrīd 10. vietā. “Iršiem” būs krietni sarežģītāk tikt pie uzvarām, jo jāspēlē pret 4.vietā esošo “Buļļi”. Trešo un ceturto vietu sadalīs jau nosauktā “Buļļi” un Liepājas “Pandas”. Lai arī svarīgi ir noskaidrot čempionu grupā, tomēr šajā grupā mums vairāk jāpievērš uzmanība cīņai par 5. – 9. vietu, jo visas komandas, kas ir šajā grupiņā var palikt ārpus TOP8. no piektajā vietā esošās “Kailie Brieži” līdz devītajai vietai, kurā ir Misas “Kūdra”, šobrīd starpā ir tikai divas uzvarētās kategorijas. Kosmoss.

CETURTĀ DIVĪZIJA

Jāsaka, ka Lodes “Ķieģeļi” kļūs par A grupas čempioni. Lai tas nenotiktu, jānotiek diezgan lieliem brīnumiem, jo otrajā vietā esošā Liepājas “Crazy Rabbits” ir 3.5 uzvarēto kategoriju attālumā. Kaujas priekšā arī par 3.-5.vietu, jo šīs visas komandas atrodas divu uzvarēto kategoriju robežā. Teju skaidrs, ka 6.vietu nodrošinājusi Zepčika “Kebabplate”, tomēr nekas nav skaidrs par 8.-10. vietu. “Ezernieki”, “Kuiļi” un “Turbīnas” principā cīnās par pēdējo vietu uz zirga jeb izslēgšanas turnīrā. Visas šīs komandas šķir divas kategorijas. Labs pretinieks ir “Turbīnas”, kas tiekas pret pārliecinošu grupas pastarīti “Sniegpārsliņas”, bet arī “Ezernieki” nosacīti labs oponents – pretī 11. vietā esošā “Bliezēji”. Šajā grupā 11. un 12. vieta no play-off atpaliek teju 20 uzvarētās kategorijas, kas ir viens no lielākajiem robiem visā LFL.

Kauja par titulu ir dzīva B grupā! Bauskas “Invalīdi”, kas šobrīd pirmajā vietā, ir tikai vienu uzvarēto kategoriju priekšā Teikas “Heroes”. Kas par neklātienes kauju. Jāatzīst, ka “Heroes” pateicīgs pretinieks, jo pretī “Dream”, kas ir grupas sliktākā komanda šosezon. Bauskas menedžerim pretī trešajā vietā esošā “Zuši”. “Invalīdi” 16. kārtā noteikti būs lielākā “Dream” atbalstītāja. Jāatzīst, ka šajā grupā citu lielu intrigu nav, jo TOP8 ir skaidrs – astoto vietu, vistacamākais, izcīnījusi un pret čempioni pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā spēlēs Garkalnes “Antistars”. “Torpēdas” un “Nuggets” blakus viena otrajai tabulā un sadalīs ceturto un piekto vietu. Tā principā ir otra lielākā intriga grupā.

PIEKTĀ DIVĪZIJA

Paldies par kaujas sparu jāsaka četrām komandām, kuras turpinās cīņu par 9.-12.vietu. Šoreiz nepaveicās un vietu izslēgšanas turnīrā neizcīnīja “Dūži”, “Melnstrādieki”, “Pandas” un “Ambas”. TOP8 ir skaidrs piektās divīzijas A grupā, tāpat kā ir skaidrs, ka par grupas čempioni kļūs Praulienas “Ķieģeļi”. Šobrīd pār otrajā vietā esošo “Eži” ir četras uzvarētās kategorijas, kas ir pietiekami daudz, lai saglabātu pirmo vietu. Brīnumi notiek arī Fantasy, tomēr šis it kā nav Ziemassvētku laiks, lai “Ķieģeļi” šo pozīciju zaudētu. “Eži” neklātienes duelī pret “Trakuļi” sadalīs otro vietu, tomēr netālu ir arī “Zebra” un “Diegabikshi”, kas arī gaida kaut ko pārdabisku, lai ielauztos TOP3. Varbūt notiek kāds brīnums, tomēr maz ticams. TOP8 noslēgs un pret “Ķieģeļi”, visticamākais, spēlēs “Panthers”. Akmenī gan tas iekalts nav, tomēr abi menedžeri noteikti var pamazām viens otram pielāgot FA kustības.

B grupas čempions jau kādu laiku ir Valmieras “Ordo” menedžeris, tāpat kā otrā vieta jau rezervēta Vidzemes komandai Rūjienas “Klondaika”. Šīs abas komandas izslēgšanas turnīrā var tikties vien finālā. Par trešo vietu un nosacīti vieglāku zaru līdz finālam turpina kauties “Kuzman”, “Husky” un Bauskas “Bebri”. Abām pirmajām nosauktajām identiska bilance, bet Bauska nedaudz atpaliek. “Bebri” un “Husky” tieši tiekas savā starpā, bet “Kuzman” nosacīti ērtāks pretinieks – sestajā vietā esošā Zasas “Bebri”. Joprojām teorētiskas iespējas iekļūt TOP8 saglabā “Kebabi”, kas tiekas ar čempioni “Ordo” un “Crabs”, kurai pretī pēdējā vietā esošā “SPA”. Principā “Crabs” var pārsteigt šo grupu, ja “Odekoloni” smagi zaudē vicelīderei un “Kebabi” tiek sagrauti Valmierā. Vai tas notiks?

SESTĀ DIVĪZIJA

A grupas čempione Mežaparka “Piekūni” centīsies regulāro turnīru noslēgt uz pozitīvas nots un sagādāt zaudējumu astotajā vietā esošajai “Splash Brothers”, kura šobrīd turpina cīņu par vietu TOP8. Jā, tai ir 3.5 uzvaru pārsvars pār “Nuggets”, kas devītā, bet brīnumi var būt visādi, tāpēc, ja tiek piedzīvots zaudējums pret grupas čempioni, jācer, ka tas būs maksimāli mazāks. Šajā grupā diezgan maz intrigu. “Suns” un “Ozoli” teorētiski vēl dalīs otro vietu, bet “Showtime” un “Vārnas” turpina neklātienes dueli par sesto un septīto vietu. Mazā intriga ir grupas apakšā – vai “Lapsas” izdosies izrāpties no alas un noslēgt regulāro sezonu 11. vietā? Tur šobrīd Gulbenes “Alnis” vienība.

B grupā savā starpā tiekas grupas līdere “Draudze” un “Suņi”, kas otrie. Starp komandām ir 3.5 uzvarētās kategorijas. Tīri teorētiski “Suņi” var izcelt titulu, ja pamatīgi sagrauj Apes vienību. Maz gan ticams, ka tas varētu atgadīties. Visjautrākās kaujas šajā grupā mūs sagaida no 6. līdz 11. vietai, jo teorētiski visas komandas var spēlēt izslēgšanas turnīrā, kā arī jebkura var no TOP8 izlidot. Lauberes “Bebriem” visnepateicīgākā situācija, jo 11. vietā esošo komandu no astotās vietas šķir 2.5 uzvarētās kategorijas. Tāpēc viņa iekļūšana TOP8 būtu pasaules brīnums. Šobrīd 8. vietā Juglas “Cīruļi”, kas centīsies nosargāt vietu izslēgšanas turnīra robežās. Pretī piektajā vietā esošā “Reksis”.

C grupas čempiona gods šobrīd tiek noskaidrots neklātienes mačā. Pirmajā vietā esošā Alūksnes “Zirgi” 16. kārtā tiksies ar Tukums “94ers”, savukārt viņa tuvākais sekotājs “Baloni” menedžeris centīsies tikt pie lielas uzvaras pret sestajā vietā esošo Ulbrokas “Kurmji”. Abas augšgala komandas šķir tikai 1.5 uzvarētās kategorijas, tāpēc titula liktenis šeit ir ļoti neskaidrs. Par pēdējām vietām izslēgšanas turnīrā it kā turpinās cīņās, bet it kā nē. Astotajā vietā esošie “Ērgļi” ir priekšā devītajā vietā esošajai “Lietus” par 2.5 uzvarētajām kategorijām. Ir ko padomāt šajā situācijā, tomēr “Ērgļi” ir labās pozīcijas, lai saglabātu vietu TOP8. Jānosargā maksimāls labs rezultāts pret trešajā vietā esošo “Sindromi”.

Sestās divīzijas D grupā tituls jau sen pasniegts Zepčika “Karaļiem”. Aktuāla kauja šajā grupā ir par otro vietu, kuru sadalīs “Gunners” un “Ķenga”. Abām identiska bilance pirms noslēdzošās 16. kārtas. “Gunners” pretī stājas ārpus TOP8 esošā “Bandīti”, bet “Ķenga” jāspēkojas ar šī brīža ceturto labāko komandu “Lebroni”. Principā kauja par 2.-3. vietu un 5. – 7. vietu ir vienīgās intrigas šeit. Piekto vietu centīsies iegūt “Bonaparti”, “Hoop” un “Panteras” – starp šīm komandām ir tikai 1.5 uzvaras. Šajā grupā viens play-off pāris ir pilnībā skaidrs – astotajā vietā esošā “Burlaki” jau var shēmot kā pārspēt grupas čempionus “Karaļus”. Būs ļoti grūti, jo starp šīm komandām regulārajā turnīrā ir 37.5 uzvarētās kategorijas, kas ir kosmoss. Bet mēdz gadīties visādi.

SEPTĪTĀ DIVĪZIJA

Riga “MotoMoto” un Gulbenes “Čempioni 2008” turpina cīnīties par pirmo vietu grupā un potenciāli labāku vietu izslēgšanas turnīrā. “MotoMoto” ir 1.5 uzvaru priekšrocība un teorētiski vājāks pretinieks 16. kārtā – astotā labākā komanda uz doto brīdi (Rojas “Knābji”). Gulbenei jāmēģina ar maksimāli lielu rezultātu sagraut sestajā vietā esošā “Virtulis”, lai cerētu uz titulu. Protams, ka jācer uz “Knābji” lielu uzvaru pār “MotoMoto”. Arī šajā grupā cīņa par 8. vietu nav aktuāla, jo devītajā vietā esošā “MXM Spurs” atpaliek no tās par septiņām kategorijām. Nav gan skaidrs, kura būs septītā komanda šajā grupā, jo “Bricks” un “Knābji” par to vēl cīnās. Tāpat nezinām šīs grupas trešo labāko komandu. Par to potenciāli var kļūt “Brīvdomātāji”, “Piekūni” vai “Devils”, Visas komandas ir viena otrai līdzās.

 

Nokopēts

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām