Pārdomas par Kolumbusas “Blue Jackets” un Elvi Merzļikinu

Šoreiz gribēju apskatīt komandu, kurai ļoti gribētos novēlēt panākumus un sajust izslēgšanu spēļu garšu, bet izskatās, ka tas ir tikai sapnis un realitāte ir sāpīga, varbūt grūti pieņemama.

Tāpat jaunās nedēļas kalendārs un spēlētāji, kuriem vērts pievērst uzmanību.

Vai Merzļikins ir “Blue Jackets” īstais vārtsargs?

Sākoties jaunajai tukstošgadei NHL bija kārtējā paplašināšanās. 2000. gadā līga paplašinājās ar divām jaunām komandām Minesotas “Wild” un Kolumbusas “Blue Jackets”. Šoreiz vairāk par “Blue Jackets”.

Pēdējā komanda NHL no Ohaijo štata bija Klīvlendas “Barons”, NHL spēlēja no 1976. gada līdz 1978. gadam. Kolumbusas “Blue Jackets” aizvietoja citu Kolumbusas komandu “Chill”, kura no 1991. gada līdz 1999. gadam spēlēja ECHL (Autsrumu krasta hokeja līga).  Patiesībā, par “Blue Jackets” īsto dzimšanas dienu var uzskatīt 1997. gada 25. jūniju. Tieši šajā dienā tika paziņots, ka Kolumbusa ir ieguvusi NHL kluba mājvietu. Jau tā paša gada augustā tika izsludināts konkurss, lai noskaidrotu jaunās Kolumbusas komandas nosaukumu. 14000 iesniegumi tika saņemti ar iespējamo komandas nosaukumu. Komandas vadība kopā ar NHL vadību sarakstu samazināja līdz diviem – “Blue Jackets” un “Justice”. Tā kā Ohaijo štats atstājis lielu ieguldījumu Amerikas pilsoņu karā, tad likumsakarīgi, ka tika izvēlēts – “Blue Jackets”.

“Blue Jackets” pirmo reizi izslēgšanas spēlēs iekļuva 2009. gadā, kur četrās spēlēs tika zaudēts Detroitas “Red Wings” komandai. Pirmo uzvaru izslēgšanas spēlēs “Blue Jackets” izcīnīja 2014. gadā, bet 2019. gadā izdevās pārvarēt pirmo kārtu, kļūstot par pirmo komandu NHL vēsturē, kura pirmajā izslēgšanu spēļu kārtā, četrās spēlēs pārspēj Prezidenta kausa ieguvēju (kauss tiek pasniegts komandai, kura uzvar NHL regulāro sezonu), no “Blue Jackets” krita Tampabejas “Lightning”. Starpcitu, “Blue Jackets” ir viena no divām komandām NHL, kura nekad nav spēlējusi konferences finālā. Otra ir Sietlas “Kraken”.

“Blue Jackets” kreklu NHL spēlēs ir pielaikojuši divi latvieši – Matīss Kivlenieks un Elvis Merzļikins. Savā laikā to iespējas bija darīt arī Kārlim Skrastiņam, bet viņš izvēlējās Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Pirms šīs sezonas komandas galvenā trenera pienākumi tika uzticēta leģendāram trenerim Maikam Bebkokam, bet stāsts bija īsts, jo vēl sezonai nesākoties Maiks tika atlaists. Viņa trenera metodes bijušas ļoti apšaubītas un arī šoreiz tika pāršauts pār svītru, liekot rādīt spēlētājiem to, kādas bildes atrodās viņu telefonos.  Komanda par jauno galveno treneri iecēla Paskālu Vinsentu. Kura pēdējais darbs, kā galvenajam trenerim bija vadot AHL komandu Manitobas “Moose”.

Pirms šīs sezonas komanda pastiprināja aizsardzības līniju, jo uzbrukums ir jaudas pilns. Draftā vēl tika iegūts Ādams Fantilli. Jauns centra spēlētājs, kurš ar gadiem tikai paliks spēcīgāks un noteikti ir elites līmeņa spēlētājs ap kuru var veidot komandu nākotnē. Bet, lai vai kā tas būtu, šķiet, ka “Blue Jackets” pietrūkst laba līmeņa centrs, jo šī brīža kapteinis Būns Dženers noteikti ir labs centrs, bet ne pirmās vai otrās maiņas centrs, kurš labi iederētos starp diviem komandas “spīdekļiem” – Patriku Laini un Džoniju Gudro. Pats dīvainākais ir tas, ka Patriks Laine spēlē centra pozīcijā.

Šobrīd “Blue Jackets” ir grūti laiki. No pēdējām 13 spēlēm ir piedzīvoti 12 zaudējumi un astoņi pēc kārtas. Komandā šobrīd nav tas labākais noskaņojums, jo tiek meklēti vainīgie un bieži spēles beigas vai pat visu trešo periodu malā tiek nosēdināti Džonijs Gudro un Patriks Laine. Vai tiešām viņi ir tie grēkāži? Vai arī “Blue Jackets” nemāk viņus izmantot?

https://twitter.com/JaunNews/status/1726095741188190356

Runājot par Elvi! Lai vai kā man gribētos, lai viņš atkal rāda to spēli pie kuras mēs bijām pieraduši un NHL viņu iemīlēja, tad es uzskatu, ka tas ir iespējams tikai citā komandā. Ir jātiek prom no “Blue Jackets”. Es šo jau skadināju pagājušajā sezonā un cerēju, ka tieši Elvi aizmainīs uz citu komandu, nevis Jūnasu Korpisalo. Tiešām gribētos redzēt, ko Elvis spētu parādīt stiprākā komandā ar labāku aizsardzību, jo skaidrs ir viens, ka vārtsargam ir svarīgi sajust savu spēli un diemžēl, šobrid ir tā, ka otrais vārtsargs Spensers Mārtins statistiski ir labāks, nekā Elvis Merzļikins.

Savā ziņā daudz emociju ir Elvis atdevis “Blue Jackets”, bet ir tā, ka vajag iet uz priekšu un visi iepriekšējie gadi to ir pierādījuši, ka “Blue Jackets” ir labs, kā sākums vai pagaidu pietura, bet notiekti nedrīkst tur aizsēdēties. Ne velti Artēmijs Panarins un Sergejs Bobrovskis pa visām varēm gribēja tikt prom un ne viņi divi vien. Daži manis pieminētie šī bŗīža “Blue Jackets” spēlētāji noteikti sezonu pabeigs citā NHL komandā. Visvairāk es ceru, ka tas būs Elvis.

Nākamās nedēļas kalendārs:

Komandas ar labāko kalendāru – “Bruins”, “Flames”, “Avalanche”, “Oilers”, “Predators”, “Rangers”, “Sharks” un “Canucks” – visām četras spēles!

Komandas ar sliktāko kalendāru – “Wild”, “Maple Leafs”, “Golden Knights” un “Capitals” – visām divas spēlēs!

Komanda ar vienu spēli – “Senators”

Spēlētāji ar vērtību:

Vērts paņemt savā fantasy sastāvā – N. Kadri, M. Ferāro, J. Slafkovskis, M. Samuelsons, F. Grūbauers

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām