Komanda, kurā latvietis bija tās kapteinis!

Komanda, kura pēdējos gadus ir bijusi stabila izslēgšanas spēļu dalībniece, šo sezonu sāka ļoti blāvi un tas maksāja krēslu galvenajam trenerim un viņa asistentam, kopš treneru maiņas ir redzams pozitīvs efekts. Vai ar to pietiks, lai tiktu izslēgšanas spēlēs?

Tāpat jaunās nedēļas kalendārs un spēlētāji, kuriem vērts pievērst uzmanību.

Minesotas “Wild”

Klubs tika dibināts jau 1997. gada 25. jūnijā, bet tikai 2000.-01. gada sezonā debitēja NHL. Septiņus gadus Minesota pavadīja bez NHL kluba, jo 1993. gadā Minesotas “North Stars” pārcēlās uz Dallasu un tagad ir mums ir ļoti labi zināmie Dallasas “Stars. 1997. gada 20. Novembrī tika paziņots Minesotas jaunā kluba nosaukums, starp sešiem pretendentiem uzvarēja “Wild”, vēl bija – “Blue Ox”, “Freeze”, “Northern Light”, “Voyageurs” un “White Bears”.

Pirmais latvietis NHL un pirmais latvietis NHL komandas kapteinis

Pirmais latvietis, kurš spēlēja Minesotā un arī NHL bija Helmuts Balderis, kurš 1989.-91. gada sezonā pārstāvēja Minesotas “North Stars”, bet par pirmo latvieti, kurš pielaikoja Minesotas “Wild” formas tērpu bija Sergejs Žoltoks, kurš trīs sezonas pārstāvēja “Wild” no 2001.-2004. gadam. 2002.-03. gada sezonā “Wild” primo un vienīgo reizi aizspēlējās līdz konferences finālam, kur Sergejam Žoltokam un “Wild” pretī stājās Sandis Ozoliņš un Anaheimas “Mighty Ducks”.  Diemžēl Žoltoka komanda atzina Ozoliņa komandas pārākumu, par vēlvienu nožēlu jāatzīst “Mighty Ducks” zaudējums Stenlija kausa finālā.

Sergejs Žoltoks kļuva par pirmo latvieti, kurš NHL spēlē uz ledus kāpj, kā NHL komandas kapteinis. Tas notika 2003. gada janvārī, kad uz visu janvāra mēnesi Sergejs Žoltoks tika iecelts par komandas kapteini. Tā bija sezona, kad “Wild” katru mēnesi bija cits komandas kapteinis.

Šodienas “Wild”

Šobrid “Wild” ir neveiksmīgs jaunās sezonas sākums. Par iemesliem runājot, kā galvenais, noteikti ir tas, ka “Wild” spēlē nosacītā mazākumā. 14 miljoni no algu griestiem ir ziedoti, lai izpirktu divus kontraktus, tas notika jau 2021. gada jūlijā. Raiens Suters un Zaks Parise nebija vajadzīgi “Wild” ģenerālmenedžerim Bilam Gerinam un viņs izlēma ziedot pāris sezonas, lai veidotu savu komandu. Gan Raiens, gan Zaks aizvien spēlē NHL un “Wild” vēl arī nākamā sezona sāksies ar -14 miljoniem algu griestos un tikai aiznākamajā sezonā tie būs vairs tikai nedaudz vairāk, kā pusotrs miljons dolāru. Tad reāli arī būs iespējas domāt par augstākām virsotnēm. Varbūt tiešām vajadzēja šajā sezonā komandu sapurināt un tāpēc tika atlaists galvenais treneris Dīns Evasons un viņa vietā iecelts Džons Hainss. Hainss ir sācis ļoti labi pirmajās septiņās spēlēs ir izcīnītas piecas uzvaras, lai arī komanda šobrīd no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek četrus punktus, tas nav nekas un es viņiem paredzu vietu izslēgšanas spēlēs, bet domāju, ka ar to arī viss beigsies.

Nākamās nedēļas kalendārs:

Komandas ar labāko kalendāru – “Coyotes”, “Sabres”, “Flames”, “Hurricanes”, “Avalanche”, “Red Wings”, “Islanders”, “Senators”, “Maple Leafs” un “Canucks” – visām četras spēles!

Komandas ar sliktāko kalendāru – “Blue Jackets”, “Kings”, “wild” un “Canadiens”- visām divas spēlēs!

Spēlētāji ar vērtību:

Vērts paņemt savā fantasy sastāvā – B.Kolmens, R. Fabrī, D. Makkeibs, T. Bertucī, D. Kempers

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām