Premjerlīgas Fantasy padomi: “Arsenal” vājš pretinieks un derbijs Mančestrā

Jau rītvakar ar “Tottenham” un “Crystal Palace” dueli startēs Anglijas Premjerlīgas 10. kārta. Nelielā rakstā Latvijas Fantasy Līga (LFL) izvērtē 10. kārtu no Fantasy perspektīvas.

Kurām komandām ir pateicīgs pretinieks?

10. kārtas ietvaros ir jāizceļ pāris komandas, kuru spēlētāji varētu būt vērtīgi Fantasy kontekstā. Londonas “Arsenal” spēkosies ar “Sheffield United”. Lielgabalnieki savā laukumā šosezon ne reizi vēl nav zaudējuši. Liela iespēja, ka Mikela Artetas komanda ne tikai uzvarēs, bet arī tiks pie sausās spēles, kas uzlabo tās vārtsarga un aizsargu potenciālu uz sauso spēli. Šefīlda šosezon deviņās kārtas ielaudisi 24 vārtus (sliktākais rādītājs starp visām komandām), kas liek domāt un cerēt, ka “Arsenal” uzbrukuma līderi spēs tikt pie vērtīgiem uzbrukuma punktiem.

Labs pretinieks arī uzbrūkošā stila komandai “Aston Villa”. 10. kārtā tā tiksies ar vienu no lejasgala komandām “Luton”. “Aston Villa” šobrīd ir piektajā vietā Premjerlīgā. Tā guvusi 23 vārtus, kas ir otrais labākais rādītājs. Par sauso spēli spriest grūti, jo “Aston Villa” ielaidusi 13 vārtus šosezon, tomēr uzbrukuma potenciāls ir ievērojams. Īpašu uzmanību jāpievērš Musa Diabī, Ollijam Votkinsam un Duglasam Luisam.

Noteikti nevar aizmirst par “Brighton”, “Newcastle” un “Tottenham” komandām. Tām 10. kārtā pretī stāsies attiecīgi “Fulham”, “Wolves” un “Crystal Palace”. “Tottenham” pēdējo četru maču laikā pret “Crystal Palace” nav ielaidusi vārtus, uzvarot ar 1:0, 4:0, 3:0 un 3:0. Šosezon Andža Postekoglu vadītā vienība stabili spēlē aizsardzībā, ielaižot astoņus vārtus deviņu maču laikā.

“Brighton” piecās aizvadītajās kārtas piedzīvojusi trīs zaudējumus un tikusi tikai pie vienas uzvaras. Komanda pēc lieliskā sezonas starta ir nedaudz nosēdusies, tomēr tās potenciāls gūt vārtus ir pietiekami augsts. Pretī stāsies “Fulham”, kas šosezon ielaidusi 15 vārtus. Pēdējo trīs kārtu laikā kluss Fantasy kontekstā bijis Koru Mitoma, kuram visas iespējas gūt vārtus pret “Fulham”.

“Newcastle” spēlētāji Fantasy kontekstā jautājumus neprasa. Šobrīd šī ir visrezultatīvākā komanda Premjerlīgā (24 gūtie vārti). Tās sastāvā ir šī brīža labākais Fantasy aizsargs Kīrans Tripjērs (59 punkti) un TOP5 uzbrucējs Aleksandrs Īsaks (44 punkti), kurš gan nespēlēs savainojuma dēļ. Pretī Ņūkāslai stāsies “Wolves”, kurai šosezon nav sauso spēļu.

Mančestras derbija jautājumi

10. kārta būs īpaša ar to, ka “Manchester United” centīsies kaut uz brīdi būt labākā komanda Mančestrā – jā, šajā kārtā vērosim derbiju “United” pret “City”. Spriest par to, kuri spēlētāji būs labākie Fantasy kontekstā, ir grūti. Kopš 2021. gada abas komandas aizvadījušas septiņus savstarpējos dueļus – “City” piecas uzvaras. Komandas allaž kopā guvušas vismaz divus vārtus spēlē, bet īpaši rezultatīva spēle aizvadīta 2022. gadā (“City” uzvara ar 6:3).

Visticamākais, ka prognozēt sauso spēli un punktus komandu aizsargiem būtu ļoti bīstami. “United” spēlē neprognozējamu futbolu. “City” šosezon tikai divas sausās spēles Premjerlīgā – viena no tām pirmajā kārtā pret “Newcastle” (1:0).

Ērlinga Holanna spēks un Fantasy vērtība nav apšaubāma. Ja “City” gūs vārtus, un tas ir visai ticami, tad viņš ir viens no tiem spēlētājiem kuri var tikt pie punktiem (šosezon “City” guvusi 19 vārtus, Holanns iekrājis 9+1). Otrs spēlētājs, kurš šosezon bieži iesaistās vārtu guvumos, ir argentīnietis Julianss Alvaress (4+3). Tomēr visā visumā prognozēt šī dueļa Fantasy punktu līderus ir bīstami!

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām