Viktors Vembanjama un Čets Holmgrens. Kurš kuru?

Divi spožākie šīs sezonas debitanti beidzot tikās aci pret aci regulārās sezonas spēlē. Visas komandas siekalojās šādu talantu priekšā, bet veiksmīgas un draftā viņus ieguva tikai divas. Dvīņu torņi, kuriem pa spēkam ir mainīt NBA nākotnes ritējumu, šonedēļ laukumā sacentās savā starpā. Pirmajā tikšanās reizē gan katrs guva tikai pa astoņiem un deviņiem punktiem, bet tas ir tikai sākums pirms vētras. Šie spēlētāji būs NBA reklāmas un laukuma labāko momentu sejas, tāpēc vērts veltīt brīdi abu sniegumu vērtēšanai līdz šim.

Abi paaudzes talanti pārstāv Rietumu konferences komandas. Viktors Vembanjama spēlē leģendārā Grega Popoviča trenētajā Sanantonio “Spurs”, kuri sezonu iesākuši diezgan vāji, bet paredzami, jo komandas kodolu veido gados jauni un sevi vēl nepierādījuši spēlētāji. Viktoram jau šobrīd jāieņem komandas līdera amats, tas rezultējies ar trīs uzvarām un 10 zaudējumiem. Pēdējās astoņas spēles pēc kārtas tikai zaudētas. Šīs sezonas Sanantonio pieredze ir visnotaļ eksperimentāla. Visi veterāni ir aizslaucīti prom, lielo un nevietā esošo līgumu vairs nav, dota brīva vaļa šīs sezonas NBA jaunākajam sastāvam (sastāva vidējais vecums – 23,52 gadi). Džeremijs Sohans, iepriekš zināms kā mazā uzbrucēja vai spēka uzbrucēja pozīcijas spēlētājs, tagad vada komandas saspēli starta pieciniekā. Redzams, ka laukumu viņš spēj pārredzēt un labu piespēli vietā var iedot, bet dribla prasme un saspiča pozīcijas spēlētāja vietas izvēle un kustība laukumā vēl nav pilnībā saprasta. Arī pats Popovičs minējis, ka tas ir eksperiments un tā tas arī izskatās. Jāpaslavē gan vienā aspektā Sohans, tālmetienus met ar 41,7% (izmet gan tikai 1,8 vidēji spēlē), kas viņu ierindo ļoti respektablā 47. vietā līgā. Devins Vasels vēl jāatzimē, ka viens no spēlētājiem ar ko komanda rēķinās, bet dažu ekspektācijas ir jāpiezemē, viņš nebūs labas komandas otrā opcija, bet noteikti noderīgs papildspēks abos laukuma galos.

2022. gada drafta izvēle, kurš izlaida visu iepriekšējo sezonu pēdas traumas dēļ, Čets Holmgrens, spēlē komandā, kuras augšupeja tika lolota jau kādu brīdi un tas beidzot ir noticis. Jā, komanda vēl joprojām ir ļoti jauna (sastāva vidējais vecums – 24,12 gadi), otra jaunākā aiz “Spurs”, bet tik piepildīta ar talantīgiem spēlētājiem, ka dažs labs pat bija jāatlaiž no sastāva pirms sezonas sākuma. Šejs Gildžess Aleksandrs, Džeilens Viljamss, Čets Holmgrens, Džošs Gidijs, Keisons Voless, Ārons Viginss, Kenričs Viljamss, Džeilins Viljamss, Aizeja Džo, Vasilje Mičičs, Lugencs Dorts. Šis ir vismaz čempiona titula cienīgu komandu plauktā liekams sastāvs, bet pēc pāris gadiem. Vai viņi noturēsies kopā, tas ir galvenais jautājums. Šobrīd tikai Šejs ir sācis lielo peļņu, šosezon 33,3 miljonu dolāru alga, pārējiem vēl debitantu vai nelieli līgumi. Četam šajā sastāvā ir izdevies iejusties ātri un nesāpīgi. 216 centimetrus garajam spēlētājam, atšķirībā no Viktora, nav jābūt barvedim ne mediju priekšā, ne spēles zīmējumā. Viņam simtprocentīgi šajā ziņā priekšā ir vismaz Šejs. Tas sniedz lielu psiholoģisko atvieglojumu, kas arī redzams viņa spēlē laukumā. Varu iedomāties, ja viņam būtu jāvelk komanda un rezultāti nebūtu tik spīdoši kā šobrīd (pašlaik deviņas uzvaras, četri zaudējumi), tad arī Holmgrena spēlē zustu liela daļa piezemētās bravūras un pārliecības. Bet tik un tā, prieks par viņu!

Abiem spēlētājiem ir lērums pozitīvu komplimentu, ko izteikt. Gan par viņu izturēšanos laukumā, gan ārpus tā. Abi iztiek bez pompoziem izteicieniem, asām situācijām un nav kļuvuši par mīmiem kāda muļķa atgadījuma dēļ. Visas ailītes šajā ziņa ir atķeksējuši. Te gan gribu piebilst, ka Vembanjama, esot tikai 19 gadus jauns, izskatās pat nobriedušāks par 21 gadu jauno Četu savās intervijās. Francūzim ir gaiša galva, kas NBA burtus nesīs labā slavā!

Garie spēlētāji esot laukumā spēj pozitīvi ietekmēt spēli savai komandai, pat ja uzbrukumā neizpilda metienus. Pirmkārt, jāizceļ viņu elitārā aizsardzība. 224 centimetrus garais Viktors un nedaudz īsākais Čets var tikai izstiept rokas un tas jau vien vieš trīsas pretiniekus sirdīs. Ir skaidri redzams, ka viņu milzīgie rāmji izmaina pretinieku spēles zīmējumus un metienu izvēli. Pat vieni no līgas spilgtākajiem uzbrucējiem padomā divreiz. Abi spēj vienlīdz labi segt kā esot perimetrā, tā zem groza. Gan ar vienu piebildi, ne pret masīviem un prasmīgiem centra spēlētājiem. Tam abiem kilogrami vēl par maz un garie augumi vēl to nespēj kompensēt. Bet tādu nav daudz un visi pārēji jau debijas gadā ir apspēlējami. Uzbrukumā abiem ir plašs prasmju arsenāls un kustīgums kas parasti piemīt 10-15 centimetrus īsākiem spēlētājiem.

Starp puišu mīnusiem jau minēju kilogramu trūkumu muskuļu masas izteiksmē. Vembanjama noteikti spēlē nenoslīpētāku basīti, kas ir saprotams, jo viņa vecumā dažs labs vēl spēlē jaunatnes līgā. Būtībā paļaujās uz savu dabas doto talantu un pareizi attīstītiem basketbola fundamentiem. Kā teikt, NBA kustības vēl viņam īsti nav. Svarīgi būs atrast tos pāris gājienus, kas vienmēr nostrādās un būs viņa firmas izgājieni. Tas arī atsaucās statistikas rādītājos. Viktoram vidēji spēlē 3,8 kļūdas. Daudzi saspēles vadītāji pat tik daudz nekļūdās. Bet tas ir pilnīgi saprotami deviņpadsmitgadniekam, kas basketbolā mekā nospēlējis 13 spēles. Četa spēle noteikti ir skaidrāka un ātri vien ir saprotams tieši ko viņš darīs, it īpaši uzbrukumā. Atšķirībā no Viktora, viņam ir savi manevri laukumā, izmanto mazāk liekus driblus un labāk izmanto to, ko aizsardzība viņam piedāvā – pieredze. Viens no lielākajiem mīnusies ir viņa perifērās redzes neesamība viens pret viens situācijās. Pazaudē skatu, kur varētu piespēlēt kādam brīvam komandas biedram un triecās uz grozu viens pats. Tas kopā talantīgo treneri Marko Deino tiks uzlabots.

Fantasy pasaulē Čets Holmgrens šobrīd deviņu standarta kategoriju rankā ir starp labākajiem 15 līgas spēlētājiem, Viktors starp 50 labākajiem. Interesanti, gan LFL līgā, gan arī citu līgu draftos menedžeri spēlētājus izvēlējās diametrāli pretējās pozīcijās. LFL grupu vidējā drafta pozīcija Viktoram bija 20,7. Četam 51,1. Četa lielākie plusi pret Viktoru ir viņa mazākais kļūdu skaits (2,3 pret 3,8 vidēji spēlē) un ievērojami labāka metienu precizitāte no spēles (54,6% pret 42,9%). Abi rādītāji pietuvosies un tādējādi arī viņu pozīcijas fantasy kolonnās. Domāju, ka Čets laika gaitā nostabilizēsies ap 20-25 vietu. Vembanjama, velkot švakos “Spurs”, pieķers labāko 35. Dinastiju līgās abi noteikti jāsaglabā uz nākamo sezonu, ja vien nenotiek kas ārkārtējs. Lai abiem veselība iet roku rokā ar iegūtajām balvām!

Spēlētāji ar fantasy vērtību, kurus vari atrast starp brīvajiem aģentiem:

Bilals Kulibali, Dankans Robinsons, Kevins Nokss, Daisons Daniels, Santi Aldama, Skailars Mejs, Keisons Voless.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām