Jaunā biohakinga kustība ar olimpieti Silovu atver durvis Baltijā

Haralds Silovs, Sportazinas.com
AFP PHOTO / Mladen ANTONOV

Ceturtdien, 26. aprīlī mākslas un tehnoloģiju kvartālā “Sporta 2” no plkst. 10.00 līdz 18.00 notiks Baltijā pirmā kustības konference “Biohacking 2018”, kur uzstāsies vairāk nekā 20 veselīga dzīvesveida ekspertu no Latvijas, ASV, Somijas, Igaunijas un Krievijas.

Šodien īpašā preses konferencē šīs kustības aizsācēji Latvijā Māris Žunda, Kaspars Vendelis un Artūrs Bernovskis klātesošos interesentus iepazīstināja ar biohakinga būtību un pielietojumu ikdienas dzīvē.

Kaspars Vendelis, viens no Latvijas biohakeru kustības dibinātājiem uzsver: “Biohakings ir sistēmiska pieeja savas pašsajūtas uzlabošanai, runājot datoru terminoloģijā – “uzlaušana”, lai kļūtu par sevis labāko versiju. Metodes, ko izmanto biohakeri visā pasaulē, ir dažādas, Latvijas biohakeri galvenokārt pievērsušies pieciem elementiem – miegs, uzturs, fiziskās aktivitātes iespēju robežās, piemērota darba vide un norūdīšanās. Mūsu mērķis, rīkojot pirmo Baltijas biohakeru konferenci, ir noteikt veselīgu dzīvesveidu kā Latvijas iedzīvotāju prioritāti un meklēt modeļus, kā šo mērķi sasniegt jau tuvāko divdesmit gadu laikā.”

Viens no biohakinga aizsācējiem un piekritējiem Latvijā ir arī vairākkārtējais Eiropas čempions šorttrekā un pašreizējais ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš sarunā ar Sportazinas.com uzsvēra biohakinga nozīmi arī profesionālajā sportā: “Sports iet roku rokā ar šo terminu “biohakings”, jo mēs kā sportisti cenšamies iegūt maksimumu no sava ķermeņa, maksimālu kondīciju. To nevar panākt tikai ar tradicionālām treniņmetodēm.”

“Lielākā attīstība sportā notiek tieši caur jaunākajām tehnoloģijām. Pēdējā desmitgadē strauji ir attīstījušies dažādi tehnoloģiskie instrumenti, ar kuriem mēs varam izmērīt dažādas lietas ķermenī, līdz ar to šīs tehnoloģijas tiek arī integrētas sportā – kā mērīt stresu, slodzi, kā panākt labāku sniegumu. It kā jau ikdienišķas lietas, taču tām visām ir nozīmē lietu kopskatā.”

Silovs neizcēla vienu konkrētu metodi, kā vislabāk pielietot biohakingu sportā, jo profesionālajā sportā ikkatrs cenšas pats atrast sev vispiemērotāko pieeju labāku rezultātu sasniegšanā.

“Aizvadītajā olimpiskajā sezonā es biju liecinieks pats sev tajā, ka šādām lietām tomēr ir nozīme. Profesionālajā sportā svarīgākais ir, kā visātrāk, visefektīvāk panākt vēlamo rezultātu ar vismazāko enerģijas patēriņu.”

“Ir pētījumu, tehnoloģijas, kas to arī ļauj paveikt. Līdzīgi kā automašīnu dzinēji – tie kļūst arvien mazāki un patērē arvien mazāk degvielas, taču spēj funkcionēt ļoti efektīvi. Līdzīgi ir arī sportā, jo nemaz nevajag lielus muskuļus, var iziet arī uz to, kāda ir nervu sistēma, smadzenes, miegs, viss tas līdzsvarā ar uzturu.”

“Atrast sev vispiemērotāko formulu aizņem daudz laika. Lai līdz tai nonāktu, ir jāizmēģina dažādi instrumenti, jāimplementē savā ikdienā un jāizsecina, kas ir patiešām noderīgs. Šī tomēr ir relatīvi jauna kustība un tā ir vēl pagaidām piesātināta ar informāciju, tāpēc noder arī ekspertu viedokļi un zināšanas šajos jautājumos. Mēs esam atvērti diskusijai un atvērti pamēģināt vēl kaut ko jaunu.”

Plašāk ar konferences programmu iespējams iepazīties tās interneta vietnē: http://www.biohacking.lv.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar