Vasiļjevs: Ja es izmantotu hokeja žargonu, komentējot spēles, cilvēki pīkstuļu dēļ neko nesaprastu

Latvijas hokeja leģenda Herberts Vasiļjevs pēdējos gados pievērsies spēļu komentētāja amatam. Arī šogad pasaules čempionātā “Latvijas Televīzijā” viņš komentēja visas Latvijas valstsvienības spēles.

“Komentēt mačus ir daudz grūtāk nekā spēlēt hokeju,” raidījumā “Hattrick” sacīja Vasiļjevs. “Ejot laukumā, zini, kas jādara, jo treneris devis uzdevumus, bet pie ekrāna ir nedaudz jocīga sajūta, jo neviens nepasaka, kas jādara, bet jāgatavojas pašam.”

“Skaidrs, ka jāgatavojas mačiem. Par Latvijas izlasi jau daudz maz visu zinām, bet par tādām komandām kā Norvēģija, Dānija vai Itālija, ir jāsaprot, kādus klubus katrs spēlētājs pārstāv un jāsagatavo informācija. Tas nav viegls darbs, bet man jau ir arī palīgs,” turpināja Vasiļejvs.

“Man jau tiešām, komentējot, nāk ārā emocijas un ir ļoti grūti savaldīties. Hokeja žargonu es pieprotu, bet televīzijā tas nav pieņemams. Pīkstuļus jau neviens neliks virsū un kurš tad sapratīs tādā gadījumā, ko es runāju?” ironizēja Vasiļjevs.

Vasiļjevs arī pasmējās, ka, ja televīzijā varētu izmantot hokeja žargonu, nāktos dzirdēt tādas frāzes kā “nu, duraks, maita, izmet ārā to ripu beidzot! Nu ko tu, klibais, nevari izmest to ripu beidzot ārā?”

“Cik reizes esam teikuši, ka zilās līnijas mums ir svarīgas un, lūdzu, izmet to ripiņu ārā no zonas. Tāda situācija bija pret Norvēģiju, kad mēs mazākumā nedabūjām ripiņu ārā un zaudējām vārtus. Tas arī bija viens no variantiem, kad varēja plēst matus,” sacīja Vasiļjevs.

Latvijas hokeja leģenda arī komentēja Latvijas izlases šī brīža sniegumu uz ledus, sakot, ka beidzot mūsējie spēlē hokeju un nekautrējas uzbrukt un gūt vārtus pret vairākiem pasaules grandiem.

42 gadus vecais Vasiļjevs, kurš ir arī Vācijas pilsonis, profesionālo karjeru noslēdza pirms diviem gadiem kā Vācijas DEL līgas kluba Krēfeldes “Pinguine” kapteinis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par