Latvija pret Itāliju – TEKSTA TIEŠRAIDE (Arhīvs)

14/05/2019 16:12

Otrdien Slovākijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā Latvijas vīriešu valstsvienība ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārspēja Itālijas izlasi.

Teksta tiešraide:

Latvijas izlases vārtus spēlē pret Itāliju sargās Kristers Gudļevskis.

Par spēli:

Abas komandas elites grupā pēdējo reizi tikās 2017. gadā, kad ar minimālu rezultātu (2:1) uzvaru izdevās izcīnīt Latvijas valstsvienībai.

Abas komandas pasaules čempionātos savstarpēji tikušās 7 reizes, no kurām četras reizes pārāka ir bijusi Latvija, divas reizes zaudēts Itāļiem un piedzīvots viens neizšķirts.

“Turnīru sākām pret divām ļoti spēcīgām komandām, kas uzrādījušas labus rezultātus. Neskatoties uz diviem zaudējumiem, mums pozitīvi jāraugās uz to, ko parādījām pirmajos divos periodos pret Zviedriju. Ja parādīsim tādu pašu spēli kā šajos periodos, mums ir izredzes. Saprotam, ka Latvija ir laba komanda un šis mačs bez šaubām ir ļoti svarīgs. Mums ir jāspēlē sava spēle, neskatoties uz to, ko piedāvā pretinieks,” Itālijas hokeja federācija citē Dzanatas teikto.

Latvijas izlases sastāvs:

• 1.maiņa: Lauris Dārziņš(C) – Teodors Bļugers – Roberts Bukarts(A), Ralfs Freibergs – Kristaps Sotnieks(A)
  • 2.maiņa: Rūdolfs Balcers – Māris Bičevskis – Rihards Bukarts, Uvis Balinskis – Oskars Cibuļskis
  • 3.maiņa: Ronalds Ķēniņš – Oskars Batņa – Emīls Ģēģeris, Guntis Galviņš – Artūrs Kulda
  • 4.maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Miks Indrašis – Gints Meija

+ Rihards Marenis un Kristaps Zīle

Vārtos: Kristers Gudļevskis (Elvis Merzļikins rez.)

Māris Bičevskis par iespēju palīdzēt komandai: “Trenējos ar komandu kopš esmu te, esmu gatavs. Bobs jau pirms tam teica, ka visādi var būt esmu priecīgs, ka varu palīdzēt.”

Oskars Cibuļskis: “Esam atpūtušies, gatavojāmies šodienai un iesim spēlēt. Vakar no rīta bija treniņš, analizējām spēli. Šis turnīrs ir īss, jāgatavojas katrai spēlei. Mēs daram to ko mums liek, ejam laukumā izbaudīt spēli. Nav nozīmes kā pretinieki pirms tam ir spēlējuši, šī ir jauna spēle, viss sākas no jauna.”

Artis Ābols: “Mēs esam favorīti, mums ir jāuzvar, jāzicinā trīs punkti. Spēli nevajag sarežģīt, jāspēlē vienkārši un ātri. Itālija presingos, spēlēs blīvi. Spēles sākumā jāuzspiež sava spēle, jāiet jāmet uz vārtiem, jāspēlē tā spēle kuru mēs protam. Mūsu lamatas esam mēs paši.”

Statistika:
Metieni: 65:15
Noraidijumi: 1:3
Rezultāts: 3:0

Spēles labākais spēlētājs Latvijas izlasē: Roberts Bukarts

Spēle noslēgusies

59′ Ķēniņš izsit ripu no zonas, to iegūst Rūdolfs Balcers kurš piespēlē Teodoram Bļugeram un rezultāts kļust 3:0!

58′ Itālijas vārti tukši, laukumā nāk sestais spēlētājs.

58′ Vārtu stabs glābj Latviju no vārtu zaudējuma – 30 sekunžu pārtraukums Itālijai.

58′ Mazākums veiksmīgi izturēts.

56′ Rihards Bukarts saņem divu minūšu noraidījumu par klupināšanu. Iespēja Itālijai gūt pirmos vārtos šājā turnīrā.

53′ Ramozers saņem sitienu pa seju ar nūju, bet noraidījums neseko. Ramozers spiests pamest ledu ar ārstu palīdzību.

52′ Artūrs Kulda izdara 60. metienu Latvijas izlases labā.

50′ Itālija daudz vairāk pietur ripu, cenšas veidot momentus.

46′ Četri itāļi dodas pretuzbrukumā pret diviem Latvijas izlases aizsargiem, tomēr no uzbrukuma nekas nesanāk, jo ripa tiek raidīta pāri vārtiem.

43′ Itālija iztur skaitlisko mazākumu.

41′ Spēle turpinās Latvijas izlases zīmē, tomēr pēc Itālijas izlases metiena pa vārtiem pagrūstīšanās, kas dod latviešiem iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Sācies 3. periods

Statistika:
Metieni: 52:8
Noraidijumi: 0:2
Rezultāts: 2:0

Noslēdzies 2. periods

40′ Perioda beigu sirēna glābj itāļus no vēl viena vārtu zaudējuma.

38′ Rihards Marenis panāk 2:0! Skaists metiens vārtu devītniekā. 2:0.

37′ Spēles komentētājs Herberts Vasiļjevs joko: “Bernardam pašam drīz būs jāpieprasa 30 sekunžu pārtraukumu”

36′ Pēc Bernarda kļūdas Dzierkals met garām tukšiem vārtiem, pēc mirkļa to pašu dara Roberts Bukarts.

35′ Pēc ilgāka laika spēlē iesaistās Kristers Gudļevskis, Diego Kostners met pa vārti, taču Kristers ir savā vietā.

33′ Iniciatīva joprojām Latvijas valtsvienībai. Vairāki bīstami momenti itāļu zonā, briest otrie vārti.

29′ VĀRTĪĪ! Roberts Bukarts izvirza vadībā Latvijas izlasi, 1:0.

28′ Meija iegūst ripu laukuma stūrī un augstasinīgi dodas uz vārtiem, Bernārds turpina būt perfekts.

27′ Bļugera maiņa turpina spēlēt teicami, itāļi aizsardzībā spēle cieši, kas neļauj latviešiem uzspiest savu spēli uzbrukuma zonā.

24′ Bīstami! Dzierkals ieslido zonā, pamet ripu uz vidu, bet lieka piespēle neļauj gūt vārtus.

23′ Roberts Bukarts turpina mest pa vārtiem, šoreiz ripa lido garām.

22′ Vairāki bīstami momenti pie pretinieku vārtiem, bet vairākumu izmantot neizdodas.

Sācies 2. periods

Itāļu zonas pārkāpums, kas glāba Latviju no zaudētiem vārtiem:

“Metieni mums ir pa vārtiem un labi, ja viņi vispār var ieiet zonā,” perioda izskaņā “Latvijas Televīzijai” sacīja Mārtiņš Dzierkals. “Domāju, ka mums iekritīs. Cik tad ilgi vēl tā var turpināt?Tagad iesim ģērbtuvē un treneri pastāstīs vairāk, kā spēlēt nākamajā trešdaļā.”

Statistika:
Metieni: 21:2
Rezultāts: 0:0

Noslēdzies 1. periods

20′ Aizturētais sods! Vēlviens vairākums Latvijas izlasei. Marko Rosa atkārtoti dodas uz noraidīto soliņu.

18′ Zonas pārkāpums! Vārti netiek skaitīti!

18′ Notiek video caurskate.

18′ Auksta ūdens baļļā gāžas virsū Latvijas izlasei. Diego Kostners uzmet ripu vārtu virzienā un no Galviņa kājas ripa ielido Latvijas izlases vārtos.

18′ Roberts Bukarts no lieliskas pozīcijas met pa vārtiem un trāpa tieši vārtsargam vēderā.

16′ Spēles kontroli pilnībā pārņēmusi Latvijas izlase.

12′ Itāļiem izdodas izturēt skaitlisko mazākumu. Uzreiz bīstams pretuzbrukums pretinieku izpildijumā, taču tiek fiksēts zonas pārkāpums.

10′ Itālijas izlasei bīstams metiens mazākumā.

9′ Marko Rosa saņem divas minūtes par klupināšanu, Latvijai vairākums.

8′ Dzierkals teicami spēlē pie Bernārda vārtiem, vārtsargs ir savā vietā.

7′ Balcers lieliski ieiet zonā, atmet ripu Freibergam kurš netrāpa vārtos, bet dod Latvijas izlasei iespēju iespiest itāļus viņu laukuma pusē.

5′ Divvirziena hokejs uz abām laukuma pusēm, īsti bīstamu momentu pagaidām nav.

2′ Itāļi spēli uzsāk agresīvi, pirmais metiens pa vārtiem tieši viņiem.

1′ Latvijas izlase izcīna uzvaru pirmajā iemetienā.