Latvija pret Krieviju – TEKSTA TIEŠRAIDE (ARHĪVS)

18/05/2019 12:25
Latvijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Latvijas hokeja izlase, turpinot cīņu 2019. gada pasaules čempionātā hokejā, šodien plkst. 13:15 tiekas ar Krieviju.

Par spēli:

Latvija aizvadītajos četros mačos izcīnījusi divas uzvaras (5:2 pret Austriju un 3:0 pret Itāliju), kā arī piedzīvojusi divus zaudējumus (1:3 pret Šveici un 3:6 pret Čehiju).

Krievija šajā čempionātā nav piedzīvojusi zaudējumus (5:2 pret Norvēģiju, 5:0 pret Austriju, 3:0 pret Čehiju un 10:0 pret Itāliju).

Par Latvijas un Krievijas savstarpējiem dueļiem PČ ietvaros plašāk varat lasīt ŠEIT.

Iemetieni: 27 pret 32

Soda minūtes: 12 pret 18 (krieviem vienam + 10 minūšu disciplinārais sods)

60′

59′ NORAIDĪJUMS

Pēc spiediena pretinieku zonā, mūsējie neveiksmīgi izlaiž ripu ārpus uzbrukuma zonas, bet ugunsgrēku jau dzēš Balinskis, kuram par klupināšanu piešķirt divas minūtes

58′ TUKŠI VĀRTI – Latvijas izlase nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju

58′ Līdz pamatlaika beigām atlikušas divas minūtes. Krievija pēc iemetiena izdara bīstamu metienu

56′ Latvija arī šajā periodā turpina aktīvāk mest pa vārtiem – izdarīti 15 pret krievu deviņiem metieniem

55′ Līdz trešā perioda beigām atlikušas piecas minūtes

54′ Lavija turpina dzīties pēc vārtiem, lai turpinātu cīņu par punktiem šajā mačā

51′ Pagaidām šajā periodā vairāk metienus izdarījusi Latvija – astoņi pret septiņiem

51′ Spēles temps ievērojami paaugstinājies – vispirms lieliska iespēja gūt vārtus bija Krievijai, bet pretējā laukuma pusē nedaudz vēlāk iespējo izcelties neizmanto Gints Meija

47′ Šobrīd jau laukumā aktīvāk darbojās Latvijas izlase, taču līdz ļoti bīstamiem momentiem nonāk neizdodas

45′ Ripas kontrole – 55% pret 45% par labu Krievijai

45′ Trešajā periodā nospēlētas piecas minūtes, spēles temps mērens. Tiesneši pažēlo Ovečkinu, nepiešķirot divas minūtes par klupināšanu.

43′ Krievija aktivizējas un izdara vairākus metienus pa mūsu vārtiem.

42′ Komandas spēlē vienādos sastāvos – Latvija vairākumu neizmanto

41′ Latvija trešo periodu sāk vairākumā un spēlē aktīvi, taču iekrīt pretuzbrukumā, kas gan briesmas vārtu drošībai nerada

Otrais periods noslēdzies

Statistika pēc otrā perioda:

Metieni: 12 pret 24

Iemetieni: 20 pret 21

Soda minūtes: 10 pret 18 (kopumā abām komandām pa pieciem noraidījumiem, tikai krieviem vienam + 10 minūšu disciplinārais sods)

40′ Rezultāts – 3:1 Krievijas labā

39′ NORAIDĪJUMS

Krievi paliek 3 pret 5 vairāk nekā pusminūti. Bobs Hārtlijs izpildīja taktisku gājienu – paziņoja par vārtsargu maiņu, lai nebūtu jāizmanto 30 sekunžu pārtraukums. Pēc nākamās epizodes jau vārtos atgriezās Merzļikins

38′ Latvijas izlase uzreiz pēc iemetiena nostājas pretinieku zonā un izveido vairākus bīstamus momentus. Spiediena rezultātā krievi kļūdās un saņem divas minūtes par spēles laika vilcināšanu (Ņikita Ņesterovs)

38′ NORAIDĪJUMS

2 + 10 minūtes par grūdienu apmalē saņem krievu aizsargs Ņikita Zadorovs

37′ Spēles temps samazinājies, bet nedaudz bīstamākus uzbrukumus izveidojusi Latvijas valstsvienība

35′  Batņa atgriezies laukumā un turpina cīņu

33′ Uzreiz pēc vārtu zaudējuma mūsējie devās uzbrukumā, bet sāpīgu un, iespējams, nekorektu, spēka paņēmienu ar elkoni galvas rajonā veic Orlovs, pēc kā Oskars Batņa paliek guļot uz ledus. Vēlāk Batņa dodas uz ģēbtuvēm.

33′ VĀRTI

3:1 Krievu labā panāk Ņikita Kučerovs (Aņisimovs), kurš izgāja viens pret viens ar mūsu vārtsargu

32′ Latvija saasina situācija pie pretinieku vārtiem. Asprātīgi no aizvārtes vārtus mēģināja gūt Indrašis, bet atkārtots Bļugera metiens no vārtu priekšas tiek veiksmīgi nosegts. Latvija turpina spēlēt aktīvi

31′ Krievija šajā periodā izdarījusi astoņus, bet Latvija divus metienus vārtu rāmī

30′ Krievi izveido pāris pus-momentus, taču mazākums izturēts. Uzreiz pēc došanās laukumā no noraidīto soliņa pretuzbrukumam pieslēdzas Cibuļskis, kurš neizmanto lielisku iespēju gūt savus otros vārtus šodien un panākt izlīdzinājumu

28′ NORAIDĪJUMS

Divas minūtes saņem Cibuļskis

27′ Krievijas izlase izveido bīstamu uzbrukumu

25′ Pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase uzreiz aktivizējas, izveidojot bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem

24′ VĀRTI

Krievija bija izvietojusies Latvijas zonā, līdz spiediens noved pie gūtajiem vārtiem – precīzs Ņikita Gusevs – 2:1 Krievijas labā

23′ NORAIDĪJUMS

Divas minūtes par bloķēšanu saņem Artūrs Kulda

21′ VĀRTI

Precīzs metiens no zilās līnijas vien pēc nospēlētām 27 sekundēm otrajā periodā padodas krievu aizsargam Dmitrijam Orlovam (Iļja Kovaļčuks, Sergejs Plotņikovs), panākot izlīdzinājumu 1:1

Statistika pēc pirmā perioda:

Metieni: 5 pret 13

Iemetieni: 5 pret 6

Soda minūtes: 6 pret 4

Uzbrucējs Emīlgs Ģēģeris pārtraukumā: “Fiziska spēle abu komandu izpildījumā. Protams, ka ir citādāk spēlēt pret tādām zvaigznēm. Var salīdzināt gan spēku, gan meistarību uz tādu meistaru fona. Tomēr nebija neviena epizode, kurā viņiem piekāptos. Spēlējam savu spēli. Labi, ka nostrādāja vairākums – uz tā rēķina turamies vadībā, taču jāturpina iesāktais.”

Pirmais periods noslēdzies

19′ Artūram Kuldam lieliska iespēja dubultot pārsvaru, taču lielisks vārtos ir Vasiļevskis

18′ Bīstams Latvijas pretuzbrukums, bet Balcera metienu viegli tver Andrejs Vasiļevskis. Tikmēr otrā galā Lauris Dārziņš lieliski nospēlē aizsardzībā, ļaujot mūsējiem iziet no aizsardzības zonas, kamēr vienādos sastāvos krievi jau bija nostājušies kā vairākumā.

17′ Mazākums izturēts! Komandas spēlē vienādos sastāvos. Metienu attiecība uz doto brīdi 13 pret divi par labu krieviem

16′ Krievijas izlase veido aizvien bīstamākus momentus pie Latvijas izlases vārtiem, bet veiksme pagaidām ir mūsu pusē – vārtu stabs un Merzļikins darbojas lieliski!

15′ Pirmās divas minūtes mazākumā izturētas. Krievija bieži uzturās mūsu zonā, bet lielisku iespēja neizmantoja Ņikita Kučerovs, kurš netrāpija teju tukšos vārtos

13′ NORAIDĪJUMS

2+2 minūtes par sitienu pa seju pretiniekam ar nūju saņem Ronalds Ķēniņš

12′ Komandas spēlē vienādos sastāvos, bet Krievija uzreiz dodas uzbrukumā. Lieliska iespēja gūt vārtus Jevgēņijam Malkinam, bet lielisks vārtos ir Merzļikins

11′ VĀRTI

Oskars Cibuļskis (Indrašis) realizē vairākumu – 1:0 Latvijas labā! Tie bija pirmie vārti turnīrā, ko Krievija ielaidusi mazākumā

10′ NORAIDĪJUMS

Latvijas izlase nopelna iespēju spēlēt vairākumā. Uz vārtiem lauzās Miks Indrašis, kurš izveidoja bīstamu situāciju, taču viņu neatļauti kavēja Vladislavs Gavrikovs. 1:04 minūtes Latvija spēlēs vairākumā 4 vs 3

9′ ABPUSĒJS NORAIDĪJUMS

Divas minūtes par rupjību saņem gan Teodors Bļugers (LAT), gan Jevgēņijs Kuzņecovs (RUS). Spēle turpināsies formātā 4 vs 4

8′ Lai arī krievi biežāk uzturās mūsējo aizsardzības zonā, metienu attiecībā (vārtu rāmī) pagaidām ir tikai četri pret vienu par labu Krievijai

5′ Krievija veido aizvien bīstamākus uzbrukumus, lieliska iespēja izcelties jau bija Ovečkinam

3′ Bīstama epizode pie Latvijas vārtiem – pavisam brīvs mūsu vārtu priekšā ripu saņēma Aņisimovs, kuram metiens par laimi neizdevās

2′ Nospēlētas divas minūtes, bet neviena no komandām nav izpildījusi metienu vārtu rāmī. Iniciatīva pieder Krievijai