Latvija uzvar Austriju 5:2 – TEKSTA TIEŠRAIDE (Arhīvs)

11/05/2019 16:04
Latvijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Latvijas hokeja izlase šodien uzsāk dalību 2019. gada pasaules čempionātā, kur tiekas ar Austrijas valstsvienību. Spēles sākums – 17:15.

Teksta tiešraide:

Priekšvārds.

Šodien Ronalds Ķēniņš aizvadīs savu jubilejas 100. spēli Latvijas izlases rindās.

Padziļinātāku atskatu uz Latvijas un Austrijas spēļu vēsturi varat lasīt ŠEIT.

Par Latvijas komandas gatavošanos posmu un aktuālo šobrīd varat lasīt ŠEIT.

Par spēli

• Šodien vārtus sargās Kristers Gudļevskis. Izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs to jau paziņoja vairākas dienas pirms čempionāta sākuma
  • Citos Latvijas nākamo pretinieku mačos Šveica ar 9:0 sagrāva Itāliju, Čehija negaidīti ar 5:2 uzveica esošos divkārtējos čempionus Zviedrijas izlasi, savukārt Krievija ar 5:2 pārspēja Norvēģiju.

Latvijas izlases sastāvs:

1. maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Rodrigo Ābols – Roberts Bukarts, Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņš
  2. maiņa: Lauris Dārziņš (C) – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers, Kristaps Sotnieks (A) – Ralfs Freibergs
  3. maiņa: Emīls Ģēģeris – Gints Meija – Ronalds Ķēniņš, Uvis Balinskis – Artūrs Kulda
  4. maiņa: Rihards Bukarts – Miks Indrašis – Oskars Batņa,

+ Rihards Marenis un Kristaps Zīle

Vārtos Kristers Gudļevskis (Elvis Merzļikins rez.)

• Guntim Galviņam tas jau būs 13. pasaules čempionāts kopā ar Latvijas izlasi
  • Viens no izlases galvenā trenera palīgiem Edgars Masaļskis pirms spēles: “Austriešu lielākais pluss – ātrums. Ir nekaunīgi, nebaidās arī iekrist uzbrukumā. Jāņem vērā, ka [pārbaudes spēlē neilgi pirms čempionāta] viņi iemeta sešus vārtus Kanādai [spēle beidzās 7:6 papildlaikā par labu Kanādai].
  • Izlases galvenā trenera palīgs Artis Ābols pirms spēles TV studijā par neskaidrībām ar sastāva aprisēm: “Protams, ka gribētos visu savlaicīgāk zināt, kas atbrauks, kuri būs veseli. Bet mēs to nevaram ietekmēt, ar to ir jāsadzīvo. Tā ir ikdienišķa situācija.
  • Ābols raksturo pretiniekus: “Noteikti spēlēs agresīvi, nāks presingot pa diviem. Mums ir viena taktika jau trešo gadu. Spēlējam savu spēli, meklējam pretinieku vājās vietas un pildam savu taktiku. Viņiem ir pietiekami daudz talanta, it īpaši uzbrukumā, tāpēc liela nozīme būs spēlei nevienādos sastāvos.”

Spēle sākusies

1′ Pirmo metienu spēlē izdara austrieši, taču Gudļevskis ar to viegli tiek galā

4′ Latvijas izlase aktivizējusies un ir izdarījusi vairākus metienus pa pretinieku vārtiem

6′

7′ Spēles temps turpina būt augsts, bet bez reālām vārtu gūšanas iespējām

8′ Bļugers atņem ripu un atdod teicamu piespēli Ri. Bukartam, taču šoreiz veiksmīgāks ir pretinieku vārtsargs

9′ Pēc neilga brīža jau Latvijas izlase pieļauj kļūdu savā aizsardzības zonā, kā rezultātā rodas bīstams moments pie mūsu vārtiem

11′ NORAIDĪJUMS!

Austrijas aizsargs Patriks Peters rupji nospēlē pret Ro. Bukartam, par to saņemot LIELO sodu – 5 + 20 minūtes, kas nozīmē, ka viņam spēle beigusies! Latvijai būs iespēja spēlēt vairākumā 5 minūtes, neatkarīgi no tā, vai tiks gūti vārti.

12′ Uzreiz izdodas nostāties pretinieku zonā, izdarot arī vairākus bīstamus metienus

13′ Latvijai rodas reālākā vārtu gūšanas iespēja, taču Bļugera metiens lido virsū vārtsargam

14′ VĀRTI

Austrieši izmanto rupju Latvijas kļūdu savā aizsardzības zonā un panāk 1:0 – Rafls (Palestrans, Herbugers, maz.)

15′ VĀRTI

Lieliska saspēle, ripa nonāk līdz vārtu priekšai, bet Balcers Dārziņš, Feibergs, vair.) panāk izlīdzinājumu 1:1. Vairākumā vēl atlikusi minūte

16′ Pa vārtu stabu trāpa Ri. Bukarts

17′ Noraidījums

Divas minūtes par klupināšanu saņem Galviņš

19′ Latvija spēlē pilnā sastāvā un izdodas 2 pret 1 pretuzbrukums, bet diemžēl pēc Balcera piespēles metiens neizdevās Galviņam

Iemetieni: 5 – 11

• Latvijas pirmo vārtu autors šajā PČ Rūdolfs Balcers pārtraukumā sniedz interviju: “Pagaidām ir grūti, ir ļoti karsts, halle pilna, tāpēc grūti paelpot. Ledus kvalitāte arī nav tā labākā, bet nekas, galvenais pašiem saņemties un iet uz vārtiem. Bija iespēja piecas minūtes spēlēt vairākumā – vajadzēja iemest vairāk par vienu, bet vismaz spēle atkal sākusies no jauna. Viņi spēlē kā gaidījām – agresīvi, skrien visur, tāpēc mums jāspēlē gudri, nav ko “čakarēt to ripu”.

Otrais periods

22′ Rupja spēle pret Ro. Bukartu, taču tiesneša svilpe klusē

23′ Bīstams moments pie mūsu vārtiem, Gudļevskis glābj

25′ Latvija izveido vairākus bīstamus uzbrukumus, iniciatīva pārgājusi mūsu pusē

Otrajā periodā nospēlētas piecas minūtes!

29′ Latvija turpina uzbrukt aktīvāk, laiku pa laiku apdraudot Kikerta vārtus

Otrajā periodā nospētās 10 minūtes!

32′ Latvija iekrīt pretuzbrukumā, bet glābj Sotnieks, kurš bloķē pretinieku metienu. Pēc mirkļa jau uzbrukumu ar metienu noslēdz Bļugers, kurš pēc tam iesaistās arī nelielā vārdu apmaiņā ar pretinieku aizsargu

34′ Noraidījums

Austrijas spēlētājs Martins Šūmings saņem divas minūtes par sitienu pretiniekam

36′ Komandas spēlē vienādos sastāvos. Latvija aizvadīja aktīvas divas minūtes, taču nespēja pārspēt Kikertu.

37′ Balinskis trāpa pa vārtu stabu

38′ Latvijai lieliska iespēja, nonākot pretuzbrukumā 3 pret 1, bet Ābolam neizdodas piespēle

39′ Noraidījums

Divas minūtes par grūdienu saņem austrietis Klemens Untervegens

Otrais periods noslēdzies

Otrā perioda statistika

Metieni: 23:11

Noraidījumi: 1 – 4 (+ viens līdz spēles beigām)

Iemetieni: 16:16

• Izlases uzbrucējs Teodors Bļugers starplaikā: “Jūtos labi, nekādu problēmu nav. Spēlējam labi, galvenais ir realizēt savus momentus. Arī aizsardzībā viss ir labi. Tikai jāgūst vārti.”
  • Kopumā otrajā periodā aktīvāka bija Latvijas izlase, kas izdarīja 2x vairāk metienu (10 pret pieciem), kā arī ievērojami uzlaboja spēli iemetienos – pirmajā periodā attiecība bija 5 pret 11, bet pēc otrā perioda 16 pret 16

Trešais periods

41‘ Latvija trešo periodu uzsāks vairākumā

41′ VĀRTI

Precīzs metiens Dārziņam (Balcers, Bļugers, vairākumā), kad trešajā periodā bija nospēlētas vien nieka 30 sekundes, panākot 2:1

Tie ir 400. vārti Latvijas izlasei pasaules čempionātu vēsturē!

42′ Noraidījums

Divas minūtes Ri. Bukartam par augsti paceltu nūju

42‘ Uzreiz pēc iemetiena rodas asumi pie Latvijas izlases vārtiem

43′ Bīstams metiens Latvijas vārtu virzienā, bet Gudļevskis glābj komandu.0

44′ Komandas spēlē vienādos sastāvos

45′ VĀRTI

Ābols (Balcers, Ķēniņš) ar skaistu metienu vārtu augšējā stūrī panāk 3:1. Līdz ar to Balceram jau divi vārti un piespēle šajā mačā!

45′ Mūsējie neapstājas – neilgi pēc gūtajiem vārtiem iespēja izcelties jau Bļugeram, pret kuru neīsi pēc tam pārkāpj noteikumus

45′ Noraidījums

Divas minūtes par klupināšanu saņem austrietis Rafaels Volfs

47′ VĀRTI

Meija (Cibuļskis, Bļugers) nodemonstrē lielisku individuālo meistarību un panāk 4:1 Latvijas labā!

Līdz trešā perioda beigām atlikušas 10 minūtes

50′ Latvija turpina spēlēt aktīvi un dodas pēc vēl viena vārtu guvuma

53′ komandas ir apmainījušās ar pāris bīstamiem uzbrukiem, bet rezultāts palicis nemainīgs

55′ Noraidījums

Divas minūtes saņem Rihards Marenis

Līdz trešā perioda beigām atlikušas piecas minūtes

56′ VĀRTI

Gudļevskis tiek galā ar pirmo metienu, bet ar otro austriešu uzbrucējs Herburgers (Hofers, Zvergers vair.) panāk 2:4

56′ VĀRTI

Paiet tikai 16 sekundes, kad Ķēniņš (Balcers) panāk 5:2 Latvijas labā. Balceram jau ceturtais rezultivitātes punkts (!) šajā mačā!

57′ Noraidījums

Divas minūtes par grūstīšanos saņem austrietis Petrs Šneiders

59′ Latvija turpināja iet pakaļ sestajam vārtu guvumam, taču vairākumu realizēt neizdevās.

59′ Vēl viena lieliska iespēja Meijam, kas šoreiz paliek nerealizēta