Roberts Bluķis. Izcils latviešu hokejists

04/04/2018 18:31
Nokopēts

PIRMS 105 GADIEM, 1913. gada 4. aprīlī, Rīgā dzimis ROBERTS BLUĶIS – viens no izcilākajiem latviešu hokejistiem 20. gs. 30.-40. gados. Latvijas hokeja izlasē aizvadīja 32 oficiālas valstsacīkstes. Par valsts čempionu kļuva ne tikai hokejā, bet arī basketbolā un handbolā.

Roberts Bluķis ievērojamus panākumus sasniedza vairākos sporta veidos, taču priekšroku deva tieši hokejam. “Esmu nodarbojies ar daudziem sporta veidiem, bet sirds vienmēr ir piederējusi manam elkam – ledus hokejam,” atmiņās rakstīja Roberts Bluķis.

Bluķis bija viens no izcilākajiem sava laika latviešu hokeja uzbrucējiem – izcēlās ar slidošanas prasmi, ātrumu, cīņassparu, meistarīgi izpildītiem izrāvieniem, lieliskām piespēlēm un rezultativitāti. Viņa ampluā hokejā bija uzbrucējs, bet no 20. gs. 30. gadu beigām spēlēja arī kā aizsargs. Latvijas hokeja izlases sastāvā Roberts Bluķis piedalījās ziemas olimpiādē (1936) un četros pasaules čempionātos. 1940. gadā viņš bija Latvijas hokeja valstsvienības kapteinis.

Divas reizes “Universitātes Sports” (“US”) sastāvā Roberts Bluķis kļuva par valsts hokeja čempionu (1937, 1940). Vēlāk uzvarēja arī Latvijas PSR čempionātā (1941; Rīgas “Dinamo”) un nacistu okupētās Latvijas meistarsacīkstēs (1942; “US”). Bija viens no vadošajiem Latvijas studentu hokeja izlases spēlētājiem; tās sastāvā 1935. gadā piedalījās akadēmiskajās meistarsacīkstēs Sanktmoricā un uzvarēja SELL (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva) studentu turnīrā.

Par Latvijas basketbola čempionu Roberts Bluķis kļuva “LVKA” un “US” vienību sastāvā, par handbola čempionu – “Starts” komandas sastāvā. Ar panākumiem spēlēja Latvijas studentu basketbola izlasē – divreiz izcīnīju zelts akadēmiskajās meistarsacīkstēs (1935, 1937), ko tagad pazīstam kā “universiādes”. Spēlēja arī futbolu, volejbolu, bendiju.

Otrā pasaules kara beigās nonāca Vācijā. Trīs sezonas (1946-1949) spēlēja “HC Augsburg” komandā, kas tika dēvēta par “latviešu komandu”. 1949. gadā no Vācijas pārcēlās uz ASV, kur vienu sezonu spēlēja “Cando Odnacs” hokeja vienībā (1949/1950). Pēc aiziešanas no sporta turpināja inženiera karjeru, kurā guva ievērojamus panākumus. Roberts Bluķis aizgāja mūžībā 1998. gada 14. aprīlī Sanmateo, Kalifornijā.

Detalizētāka Roberta Bluķa biogrāfija un informācija par viņa hokeja gaitām šajā izdevumā: http://hokeja-vesture.simplesite.com/

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām