Edmunda Āboliņa mūža mīlestība – futbols un zirgu sports

28/03/2018 20:51

PIRMS 111 GADIEM, 1907. gada 28. martā, Vitebskā dzimis latviešu sportists EDMUNDS ĀBOLIŅŠ. Plašāku atpazīstamību ieguva kā “US” (“Universitātes Sports”) futbola komandas un Latvijas studentu futbola izlases spēlētājs.

Edmunds Āboliņš ievērību izpelnījās “LSB” (“Latvijas Sporta Biedrība”) futbola vienībā, kur, spēlēdams pussarga postenī, izcēlās ar pašaizliedzīgu spēli. Ar laiku kļuva par vienu no “LSB” ievērojamākajiem futbolistiem un komandas kapteini. Vēlāk, 20. gs. 30. gadu vidū, Edmunds Āboliņš jeb Pefčiks, kā viņu bija iesaukuši sporta aprindās, pārcēlās uz “US” komandu, kuru pārstāvēja līdz pat valsts okupācijai 1940. gadā. Kā viens no labākajiem studējošajiem futbolistiem spēlēja arī Latvijas studentu futbola izlases sastāvā.

“Blakus futbolam Āboliņa otrā mīlestība bija zirgu sports,” rakstīja avīze “Sporta Pasaule”. Līdztekus futbolam viņš aizrāvās ar zirgiem, un, sākot no 20. gs. 30. gadu beigām, arvien biežāk piedalījās rikšošanas sacīkstēs. Laikabiedri zināja stāstīt, ka Edmunds Āboliņš gatavojies kļūt par profesionālu braucēju.

Taču sapņiem un iecerēm punktu pielika padomju okupācija. Neraugoties uz to, Edmunds Āboliņš turpināja darboties hipodromā, taču 1941. gada jūnijā PSRS varas iestāžu pārstāvji viņu apcietināja un aizveda…

Pieslēgties

Dienas fokusā

Leonīds Dmitričenko
18/01/2022 10:07

“Dinamo” treneris pievienojas Austrumu konferences grandam

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” fiziskās sagatavotības treneris Leonīds Dmitričenko karjeru turpinās Magņitogorskas “Metallurg”, liecina paša speciālista “Instagram” profilā ievietotais attēls. Speciālists Latvijas klubam pievienojās pirms šīs sezonas….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…