Ar raksturu izcīnītās tiesības uz olimpiādi

13/02/2018 18:28

PIRMS 13 GADIEM, 2005. gada 13. februārī, Rīgā notikušajā olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Latvijas hokeja izlase aizvadīja “leģendāru” spēli pret Baltkrievijas valstsvienību. Statistikas ailītēs ir rakstīts bezkaislīgs 5:4, bet todien viss nebija tik vienkārši.

Kvalifikācijas turnīrā Rīgā 2005. gada 10.-13. februārī sacentās četras valstsvienības, un šoreiz tikai vienai izlasei – turnīra uzvarētājai – tika dotas tiesības startēt 2006. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Turīnā. Pirmajās divās sacīkstēs Latvija bija uzvarējusi Slovēniju un Poliju.

Lai kvalificētos dalībai olimpiādē, mūsējiem bija nepieciešama uzvara arī pret Baltkrieviju, taču vēl 10 minūtes līdz spēles beigām Latvija bija iedzinējos ar 2:4. Tāds rezultāts saglabājās vēl ilgi trešajā periodā, līdz beidzot spēles izskaņā Latvijas hokejisti atspēlējās – izrāva uzvaru (5:4) un “biļetes” uz olimpiādi. Slavējams bija visas komandas sniegums un spēja mobilizēties, taču īpaši rezultatīvs bija uzbrucējs JĀNIS SPRUKTS (pirmais no labās).

Latvijai ir iemesls būt lepniem par saviem sportistiem. Mūsu sporta vēsturē ir spilgti notikumi, emocionālas uzvaras un izcilas personības, kuras Latvijas vārdu ir nesušas pasaulē un joprojām dara godu Latvijai. Šis stāsts ir par mūsu sporta “leģendām” cauri gadiem, bet – tieši šajā datumā.