Savs tiesnesis augstākajā līgā

Foto no Mečislava Tomkēviča kolekcijas

PIRMS 86 GADIEM, 1932. gada 12. februārī, dzimis MEČISLAVS TOMKĒVIČS (attēlā centrā) – viens no ievērojamākajiem Latvijas hokeja tiesnešiem.

Mečislavs Tomkēvičs sāka kā hokejists, bija Latvijas Valsts universitātes (LVU; iepriekš un tagad – LU) hokeja komandas kapteinis un LVU Hokeja sekcijas vadītājs. Vēl būdams aktīvs hokejists, 50. gados, kvalificējās arī par tiesnesi. Ar laiku pārtrauca hokejista gaitas un kļuva par vienu no nedaudzajiem hokeja tiesnešiem no Latvijas, kuri ieguva Vissavienības kategoriju un tiesāja PSRS augstākā līmeņa hokeja čempionāta spēles. Bija ilggadējs Latvijas PSR Hokeja tiesnešu kolēģijas priekšsēdētājs. Līdztekus darbojies kā “Latvijas Televīzijas” sporta raidījumu redaktors.

Attēla centrā Mečislavs Tomkēvičs iemetienā. Pirmais no kreisās – Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Pjotrs Vorobjovs, vēlākos gados arī Latvijas izlases galvenais treneris.

Latvijai ir iemesls būt lepniem par saviem sportistiem. Mūsu sporta vēsturē ir spilgti notikumi, emocionālas uzvaras un izcilas personības, kuras Latvijas vārdu ir nesušas pasaulē un joprojām dara godu Latvijai. Šis stāsts ir par mūsu sporta “leģendām” cauri gadiem, bet – tieši šajā datumā.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar