Vienīgā valstsacīkste sezonā. 1937

Foto no žurnāla “Atpūta”, 1937. g. 19. februāris.

Pirms 81 gada, 1937. gada 14. februārī, Rīgā norisinājās Latvijas – Lietuvas ziemas sporta sacīkšu programma. Īpaši tika gaidīta abu valstu hokeja izlašu spēle. Hokejistu un daiļslidotāju sacīkstes norisinājās slidotavā Vienības laukumā (iepriekš un tagad Esplanāde) – vietā, ko tagad “ieņēmuši” parka apstādījumi un Raiņa piemineklis.

Hokeja spēlētāji un interesenti Latvijas – Lietuvas izlašu spēli gaidīja ar nepacietību, jo tā bija pirmā un, kā izrādījās, vienīgā hokeja izlases oficiālā valstsacīkste tosezon. Arī Lietuvas prese ar interesi sekoja līdzi notikumiem Rīgā. Kaut arī lietuvieši hokeju bija ieviesuši dažus gadus pirms latviešiem, Lietuvas izlasei tā bija tikai otrā oficiālā spēle. (Pirmā bija notikusi pirms pieciem gadiem, 1932. g., un arī – pret Latviju.)

Latvijas izlase todien, 1937. gada 14. februārī, izcīnīja minimālu uzvaru – 1:0. Dažas minūtes līdz spēles beigām vārtu guvumu bija panācis uzbrucējs JĀNIS BEBRIS (attēlā – piektais no labās), kurš tosezon bija labākais vārtu guvējs Latvijas un Rīgas meistarsacīkstēs. Savukārt valstsvienības vārtus neskartus nosargāja Herberts Kuške (otrais no labās).

Latvijai ir iemesls būt lepniem par saviem sportistiem. Mūsu sporta vēsturē ir spilgti notikumi, emocionālas uzvaras un izcilas personības, kuras Latvijas vārdu ir nesušas pasaulē un joprojām dara godu Latvijai. Šis stāsts ir par mūsu sporta “leģendām” cauri gadiem, bet – tieši šajā datumā.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar