“Viss ienākums” – izlases sūtīšanai uz Eiropas čempionātu

06/03/2018 20:59

PIRMS 86 GADIEM, 1932. g. 5. un 6. martā, Rīgā tika aizvadīts Latvijas Ziemas sporta savienības organizēts hokeja ZIBENSTURNĪRS. Visus ienākumus no turnīrā pārdotajām biļetēm bija paredzēts nodot Latvijas hokeja izlasei, lai tā varētu apmeklēt savu pirmo starptautisko turnīru – Eiropas čempionātu Berlīnē.

Lai zibensturnīru jeb “zibeņturnīru” varētu izspēlēt zibenīgi, tam bija saīsināts spēļu ilgums – 2 x 10 minūtes; finālam bija paredzētas 3 x 10 minūtes. (Hokeja spēles standarta ilgums tolaik bija 3 x 15 minūtes.) Turnīra izspēle norisinājās pēc “divmīnusu sistēmas” – komandai pēc otrā zaudējuma bija jāizstājas. Turnīra spēles notika “LSB” slidotavā (tagad – Rīgas 49. vidusskolas teritorija); pirmajā dienā – paralēli uz diviem laukumiem, 6. martā – uz viena.

Cīņa zibensturnīrā bija diezgan sīva. Avīze “Jaunākās Ziņas” rakstīja, ka “komandas viscaur spēlēja ar lielu neatlaidību, sniedzot daudz spraigus cīņas momentus”. Turnīra finālā tikās “RFK” (“Rīgas Futbola Klubs”) un Latvijas čempionvienība “Union”. Nevienam nebija šaubu, ka jāuzvar unioniešiem. Par to liecināja visi argumenti. Pārliecinošākais – šī turnīra gaitā “Union” komanda jau vienreiz bija pieveikusi “RFK” vienību ar 3:0. Turklāt nevienu spēli turnīrā nezaudējusī “Union” komanda pirms fināla bija vienu spēli atpūtusies, bet “RFK” vīriem tā todien bija jau trešā spēle pēc kārtas.

Skatītājiem un ekspertiem par lielu pārsteigumu finālā uzvarēja “RFK” hokejisti – 3:1. Lieliski spēlēja “RFK” vārtsargs Pēteris Skuja. Finālā un kopumā turnīrā lielisku sniegumu nodemonstrēja uzbrucējs Ēriks Pētersons, starp citu, viens no ievērojamākajiem Latvijas futbolistiem. Ēriks Pētersons zibensturnīra finālā vārtus guva divas reizes, bet visā turnīrā izcēlās ar četriem vārtu guvumiem.

Zibensturnīra abās dienās par biļetēm tika ieņemti 220 lati. Atrēķinot rīkošanas izdevumus, Latvijas hokeja izlases rīcībā nonāca 155 lati un 98 santīmi. Tā kļuva par nozīmīgu artavu valstsvienības braucienam uz Eiropas čempionātu Berlīnē (1932. g. 14.-20. martā).

Detalizēta informācija par Latvijas izlases gaitām 1932. gada Eiropas čempionātā ir pieejama šajā izdevumā: http://hokeja-vesture.simplesite.com/