Voldemārs Miezītis – daudzpusīgs, bet uzticīgs peldēšanas sportam

“ASK” peldētāju vienība; Voldemārs Miezītis – pirmais no labās. Foto no žurnāla “Atpūta”, 1937. g. 16. jūlijs.

PIRMS 102 GADIEM, 1916. gada 10. martā, dzimis daudzpusīgais latviešu sportists VOLDEMĀRS MIEZĪTIS. 20. gs. 30.-40. gados visvairāk pazīstams kā viens no labākajiem Latvijas peldētājiem, divkārtējs valsts meistars (čempions) brīvajā stilā un vairākkārtējs Latvijas rekordists dažādās brīvā stila stafetes distancēs.

Par Latvijas čempionu Voldemārs Miezītis kļuva brīvā stila 400 m (1936) un 200 m (1937) peldēšanas distancēs. 30. gadu otrajā pusē “ASK” (“Armijas Sporta Kluba”) peldētāju vienības sastāvā bija Latvijas rekordists dažādās brīvā stila stafetes distancēs. Latvijas peldēšanas izlases sastāvā piedalījās arī starptautiskās sacensībās. Taču ar to Voldemāra Miezīša prasmes un sasniegumi neaprobežojās. “ASK” komandas sastāvā viņš izcīnīja arī Latvijas ūdenspolo čempiona titulu.

Savukārt ziemā spēlēja hokeju. “ASK-a” hokeja vienības sastāvā Voldemārs Miezītis pat kļuva par pēdējo vēl brīvas Latvijas otrā līmeņa hokeja meistarsacīkšu – 2. klases – uzvarētāju 1939./1940. g. sezonā. “ASK-a” vienībā startēja galvenokārt tie “Armijas Sporta Kluba” atlēti, kuriem hokejs nebija galvenais sporta veids, – futbolisti un peldētājs Miezītis. Taču ar viņu hokeja prasmēm pietika, lai diezgan veiksmīgi spēlētu hokeja “otrajā līgā”, ko apliecināja šī līmeņa turnīrā 1940. gadā izcīnītais čempiontituls. Voldemārs Miezītis arī hokejā bija diezgan daudzpusīgs – sekmīgi darbojās aizsarga postenī un arī guva vārtus.

Taču arī ar to nebeidzās Voldemāra Miezīša sporta talanti. Pēc Otrā pasaules kara Vācijā 20. gs. 40. gadu otrajā pusē viņš ar panākumiem nodarbojās ar boksu. Pēc tam, kad izceļoja uz ASV, bija gan cīkstonis, gan slēpotājs. Piemēram, jau pārsniedzis 80 gadu slieksni, joprojām startēja veterānu slaloma sacīkstēs. Taču mūža “lielā mīlestība” bija un palika peldēšanas sports. Ar to Voldemārs Miezītis nekad nebeidza nodarboties – turpināja startēt veterānu peldēšanas sacīkstēs, kur guva panākumus un laboja rekordus jau vecuma grupā 80+. Voldemārs Miezītis aizgāja mūžībā 2004. gadā; saskaņā ar ASV valsts iestāžu datiem – 2004. gada 28. novembrī.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar